Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyikkel tudnék könnyebben...

Melyikkel tudnék könnyebben átjelentkezni a 2 módszer közül?

Figyelt kérdés

úgy néz ki idén csak a költségtérítéses lesz meg kermarkon. én ng-ra akarok menni (tehát mindkettő gazdasági ) egy év elteltével hogy vesznek át:

- ha a krediteimet teljesítettem és átraknak azoknak a helyére, akik nem?


- ha újrafelvételizem, de most már a pontszámaimmal elérem az ng.állami ponthatárát, és kérvényezem,hogy én rögtön a 2.évet kezdhessem, mert be tudom számíttatni a kreditjeimet? tehát nem csúszok 1 évet?


hogy kerülhetek át könnyebben, a kreditjeim beszámításával, úgy,hogy ne csússzak? én úgy tudom,hogy gazdasági szakokon az első év szinte ugyanaz.


ja, és a kermark és az ng. más karon van a sulin belül, nem tudom ez mennyire probléma.


2011. jún. 11. 11:16
 1/2 anonim válasza:

felvételizz újra. én is ezt csináltam. egy kérvény a dékánnak, hogy minden elsős tárgyam teljesítettem és kérem engedélyezze hogy másodéven folytassam... érdemes viszont az ng elsős tárgyait felvenned, amennyiben ez az etr v neptun engedélyezi, szóval amiben csak "szinte" ugyanaz,ott azt kéne felvenned, amit ők tanítanak. elvileg az újrafelvételi 1 kattintással is működhet, a TOn szépen átraknak és kész, de ha nem azonos karon van, lehet h el kell fogadtatnod a tárgyaid, és csak akkor tudod folytatni... de ez is csak formalitás, ha a kreditszámuk, és a tematika azonos. Akkor el fogják fogadni.


átkerülni egy államis helyre elég nehéz. attól is függ hány államis van, mennyi bukik ki, stb... nálunk félévente max 1-2 fő csúszik le, és az egész suliból az elsőnek v a másodiknak lenni h ez összejöjjön, na az kemény dolog. az én átlagom se lett volna elég... pedig olyan átlagom van, hogy mióta államis vagyok, köztársasági ösztöndíjam van.

2011. jún. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm a kimerítő választ! megkérdezhetem,hogy te melyik suliba jársz? és én honnan tudok külsősként tájékozódni,hogy a BGF-en ez hogyan zajlik pontosan?

a probléma még mindig fenn áll és egyre bonyolultabb..igazából minimum 30 pontot kellene összeszedjek akkor 1 év alatt,h újrafelvételivel átkerüljek és nem tudom ez mennyire teljesíthető a suli közben, figyelembe veszik,hogy milyenek a tanulmányaim?

2011. jún. 29. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!