Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nőgyógyim azt mondta, hogy...

A nőgyógyim azt mondta, hogy az AFP vérvételre a 17. héten menjek, utána a genetikai ultrahangra a 20-on. Én úgy tudom, ha nem pont a 16. héten csinálják, hibás lehet az eredmény? !

Figyelt kérdés
2008. dec. 5. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Bele fogják számítani neked majd azt a +1 hetet. Ne izgulj!

Plusz-mínusz pár nap nem annyira számít!

Egyébként annyira ne is foglalkozz ezzel az AFP-vel, sokszor hoz frászt a kismamákra furcsa eredmény, pedig egészséges a babájuk.

Majd inkább a genetikai ultrahang, az sokkal fontosabb!!!

2008. dec. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy a betöltött 16. héten kell menni.Ha a 16.héten mész,akkor mégcsak 15 hetes vagy,nem töltötted be a 16-ot.
2008. dec. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyan igy voltam én is ,mint te.Én rákérdeztem az orvosomtol,hogy nem baj e hogy a 20.héten megyek majd uh-ra.Ő mondta,hogy nem.
2008. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én 17 hetes voltam mikor megcsinálták az AFP-t(védőnőm miatt)és 20 hetes voltam mire a genetikaira eljutottam,mert nemküldték le az eredményem,hanem telefonálva kértük le az eredményt,hogy tudjak menni az uh-ra.34 hetes pocakos
2008. dec. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 16. héten voltam AFP-n. És a 18. héten UH-n.

Szerencsére!

Ugyanis uhn derült ki a baj, ami miatt a terhességet meg kellett szakítani a 21.héten. Ha később derül ki a baj, akkor már nem szakíthattuk volna meg:(


Az AFP tényleg csak riogat mindenkit. Szokta is mondani a doki, védőnő, hogy ha nem akkor megy valaki, akkor más eredmény jön ki. Van, ahol már nincs is AFP vérvétel, persze egyenlőre csak külföldön...

Az UH a legfontosabb!


Szerintem menjetek el 4D UH-ra, a 18. héten. Annak az eredményét is ugyanúgy elfogadják, mintha a dokid csinálná a kórházban.

2008. dec. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

AFP-re betöltött 16.héttel kell menni, azaz a 17. hét folyamán. UH-ra ennek a leletnek a birtokában a 18-20. héten.

Szerintem nincs okod, hogy kételkedj a doki szavában. És az is fontos, hogy nem csak a mensi szerinti kort nézik, hanem összevetik a 12. heti UH-n saccolt korral és a kettő alapján kell eldönteni, hogy mikor menj AFP-re.

Ne izgulj:)

2008. dec. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!