Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért osztályozzák a készségtá...

Miért osztályozzák a készségtárgyakat is?

Figyelt kérdés
Gondolok tesi rajz.
2011. jún. 14. 05:37
 1/7 Kései Sirató ***** válasza:
Mert jó hozzáállással, akaraterővel is sokat lehet ezekben fejlődni. Ráadásul már az óvodában is nagyon sokat foglalkoznak ezek fejlesztésével.
2011. jún. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De itt magadhoz mérve osztályoznak. Pl. osztálytársaim nagy része nem tud rajzolni, ezt tudja is a tanár, meg azt is, hogy gyakran mi rajzoljuk meg nekik. De ha maguktól rajzolnak, akkor is csak ilyen óvodás szintű rajzok születnek, de azért 3-4-5-ös szoktak kapni. Én szoktam versenyeken is nyerni, és én is 5-ös vagyok, de velem szemben nagyobb is az elvárás, tehát nehezebben kapok 5-öst, mint ők... ugyanez tesiből is
2011. jún. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom ezek a tárgyak hasznosak és a legtöbb tanár (sajnos nem mindegyik) a hozzáállást osztályozza és nem a tehetséget. Én pl soha nem tudnék kötelet mászni, viszont minden tesi órán ott voltam átöltözve, ezért ötöst kaptam. Ellenben azzal a leányzóval, aki kijelentette, hogy ő aktívan sportol nem fog bejárni. Kettest kapott, pedig bármikor lealáz engem minden sportban :)
2011. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nálunk ugy van h van egy elvárás és nem az h probáld csinálni haqnem hogy ha nem megy akk 1-es vagy 2-es


én tesiből minden csinálok az lehet hogy nem jol de probálom meg van a futás pl 2000 m nem tudok futni és ugyanugy osztályoz mint aki profi benne


a tesi csak rontja az átlagom és nagyon nem teccik

van hogy óra után bemegyek gyakorolni hogy menjen és igy is csak a 3-ast kapom meg...

2011. jún. 14. 13:42
 5/7 anonim ***** válasza:

NEm tudsz futni?2000 m az nem sok

Nálunk már 3ast lehet kapni arra ha megpróbálod

én 4es vagyok pedig én se vagyok egy sportos ember:DD

2011. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
végig futottam igaz mikor beértem utánna összeestem de meg csináltam és 3-ast kaptam nem a jegy zavar hanem hogy az aki meg se csinálta az is 3-ast kapot
2011. jún. 14. 14:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem lenne vele bajom, ha tényleg az igyekezetet osztályoznák. De nem. Hiába vagyok ott minden tesiórán átöltözve, rendesen csinálom a feladatokat, nem kapok ötöst. Pedig sportolok (nem versenyszinten csak hobbiként), és vannak olyan részek, amikben jó vagyok. De a többiben nem, erre rossz jegyeket kapok, a tanár meg csak átlagot néz.

Akik meg ügyesnek születtek, de az órák felér ellógják mert fáj a fejük, otthon hagyták a cuccukat, megvan nekik (úgy kéthetente) azok ötöst.

Igaz, nem minden tesitanár ilyen, de sajnos nagy részük igen. Szóval nem lehet azt mondani, hogy igyekezetet osztályoznak (bárcsak azt tennék)!

Rajztanárokról jobb tapasztalatom van, mivel a kicsikkel kedvesek a tanárok, utána meg egyre több a művészettörténet, ami már nem készség. Ének ugyanez.

2011. jún. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!