Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 9. es Kémia! Holnapra, négy...

9. es Kémia! Holnapra, négy számolásos feladatot meg kell csinálnom (le osztályozzák), vagy különben megbuktatnak! Nagyon nem értem. Légyszíves segíts! Megoldanád nekem?

Figyelt kérdés

anyum se érti, pedig ő ötös volt kémiából. ne végeredményt írj, hanem vezesd is le légyszí, ha van időd


52. Mekkora annak a 40 tömeg%-os nátrium-hidroxid oldatnak a sűrűsége, amely dm3-enként 14,3 mol nátrium-hidroxidot tartalmaz?


64. A mészégetés során 4,9 m3 standardállaputú CO2-gáz keletkezett. Mennyi hő szükséges a mészkő "égetéséhez"? Hány kilogramm antracittal (98% széntartalma) lehet ezt biztosítani? (Feltételezve, hogy csak a szén égésekor felszabaduló hő hasznosul.)


68. Mennyi a 2SO2(g) + O2(g) <=> 2SO3(g) folyamat egyensúlyi állandója adott hőmérsékleten, ha egy 5 dm3-es tartályba 10 mol kén-dioxidot és 5 mol oxigént vezetve, az egyensúlyban a kén trioxid koncentrációjú 0,5 mol/dm3!


73. Hány gramm 20tömeg%-os sósav semlegesít 100cm3 14pH-jú nátrium-hidroxid-oldatot?


2010. máj. 18. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:

jézusom! ém vagyok az osztályban az egyik legjobb kémiából, de nem tudnám megcsinálni... mi sose csináltunk ilyen nehéz feladatokat.

szerintem kérdd meg vmelyik okos osztálytársadat csoki ellenében hogy segítsen neked

2010. máj. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
huhh, ezek érettségis feladatokra hasonlítanak.Ha nem holnapra kéne, talán tudtam volna segíteni. bocsi
2010. máj. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!