Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Humán beállítottságúak hova...

Humán beállítottságúak hova tovább?

Figyelt kérdés
Jó tanuló vagyok, viszont a matek és a közgáz nem megy annyira (közgáz szakközépbe járok), így Corvinus, BGF és társai kilőve. A magyar és az idegen nyelv megy, érdekel is, szeretem is, de nem tudom, hogy vajon hol lehetne elhelyezkedni, ahol nem kérik annyira a matekot? Van vmi ötlet?
2011. jún. 14. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:

nem csak közgáz van a világon :) nézegesd a társadalomtudományi, jogi alapszakokat...meg még van jópár ahol nincs matek.


itt körül tudsz nézni, vannak részletes leírások: [link]


egyébként hányadikos vagy?


Jó böngészést! :)

2011. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, csak évek óta ezt sulykolják belém :) Most voltam 11.-es, szóval nyáron jó lenne kitalálni már nagyjából, köszi a segítséged :)
2011. jún. 14. 20:38
 3/7 anonim ***** válasza:
így már értem, szerintem állj ki amellett amit akarsz, és ha ez nem a te pályád tényleg ne ezt válaszd :) örülök, hogy tudtam segíteni :)
2011. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt nagyon elhatározod magad szólok, hogy társadalomtudományi szakokon van matek. Kemény statisztika, nem amolyan light-os, amit túl lehet élni, hanem kőkemény. Ha nagyon utálod a matekot, akkor szerintem ne a társadalomtudományok között nézelődj.
2011. jún. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
azért az annyira nem durva, nem kell ilyesztegetni
2011. jún. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
elírtam ijesztegetni
2011. jún. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ijesztgetés a statisztikára való figyelmeztetés. Érdemes megnézni, hogy hányan buknak. Persze elvileg el tudom képzelni, hogy van olyan egyetem, ahol nem komoly a statisztika, de akkor írja le valaki melyik egyetem az.

Aki társadalomtudományokat tanul, annak a képzésében statisztikán kívül logika, módszertani tárgyak is vannak, amelyek komoly matematikát jelentenek. Értem én, hogy nincs benne bizonyítás, de a többség mégis megakad ezeken a tárgyakon (és a felvételi pontszám elég magas ahhoz, hogy ezt csupán a tömegképzés számlájára lehessen írni).

2011. jún. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!