Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Én lennék ennyire intelligens,...

Én lennék ennyire intelligens, vagy azért ez alap lenne? Mit tudtok Fehérvárról?

Figyelt kérdés

Már írtam ide többször,én lennék az akit már úgy lenéztek barátnőm csoporttársai,hogy nem is beszéltek velem,elég volt nekik annyi,hogy szobafestő vagyok.


Most úgy alakultak a dolgok,hogy Szfváron akadt melónk(egyéni vállalkozók vagyunk)mivel több meló is van,így kivettünk egy családi házat(4szoba).


Párom és volt csoporttársai,ill pár egyetemista(ilyen bukottak,párom már végzett)erre a hétvégére terveztek egy balatoni bulit.Mivel a többiek(festők)hazamantek,így jófejségből(és párom nyomására)"felejánlottam,hogy aludjanak itt mert olcsóbban kijönnek.Innen 35-40Km a balaton,viszont nem kell fizetni a szállásért.


Persze megjöttek az "értelmiségiek"(akik most is lenéznek csak megjátszák magukat" persze mindenki okos mindenben,többen a szobafestésről is leálltak velem vitatkozni(10éve csinálom).


Tegnap Balaton ma viszont rossz idő van íyg itt néznek szét a városban.Azért néznek mert nekem mennem kell megnézni egy munkát(egy panzió,nagy meló lesz..és jó pénz.).


Én sem régóta vagyok a városban de gondoltam adok tanácsokat,hogy mit érdemes megnézni.


Rögtön a koronázó teret javasoltam nekik,ill a belvárost,országalma.......


Erre néztek rám,hogy inkább valami más kéne nekik.


Párbeszéd:


Én:Annyira én sem vágom,hogy mik vannak itt,viszont a koronázó teret érdemes megnézni.Ha már itt vagytok akkor nézzétek meg hol koronázták a királyokat.Én oda mentem először.


Többiek:Miért itt koronáztak királyokat?


Én:Persze hát ez a királyok városa,itt koronázták a királyokat,nem tudom mennyit de több 10-et is itt koronáztak meg.


Többiek:Micsoda itt?


Én:Igen itt itt és nem is 1-2-t hanem vagy 30-40-et.


És innentől egy orvostanhallgatóval fojtatódott a beszélgetés.


Doki:Érdekes én ezt nem tanultam én Esztergomról tudok.


Én:Nem tudom lehet ott is volt valami merrt ott a bazilika meg egyházi központ volt és régen az egyház nagy góré volt,szóval lehet ott is de itt is.


Doki:Hát akkor azok elég jelentéktelen királyok lehettek mert akkor ő tanult volna róla,hogy fehérváron is koronáztak.


Természetesen a stílusa végig a felsőbbrendű egyetemista vagyok és a hülye szobafestő próbál nekem magyarázni.A többiek is elég furcsán néztek rám.(párom a fürdőbe volt)


Megnéztem a wikipédiát mely szerint 43 királyt koronáztak itt.



Na most én lennék ennyire művel,hogy azért ennyit tudtam fehérvárról?

Vagy azért az alapvatő műveltség,hogy ennyit tudni kell róla.


Mondjuk én intelligens nem lehetek,meg okos sem mivel nem járok egyetemre.De ennyit tudtam fehérvárról:Videoton,IBM,Koronázás,Aranybulla(itt adták ki).



És megint pillanatok alatt felb....ák az agyamat ezzel a nekem te ne akard már megmondani hiszen én vagyok az egyetemista stílussal.


Nyugtassatok már meg! :-))


Azért ezt ugye illik tudni a városról?


2011. jún. 19. 12:26
 1/9 anonim válasza:
Stréber vagy.
2011. jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Igen illik tudni.

Tudod mi a baj?? Hogy borzalmas kisebbségi érzésed van. Azt hiszed, hogy kevesebbet érsz, mint az, akit felvettek az egyetemre.És ez látszik a viselkedéseden.És lehet,hogy nem kezelnek le,de Te úgy érzed.Ha meg lekezelnek,akkor azt érzik,hogy félsz tőlük.

Neked kell változni és akkor ők is megváltoznak.

2011. jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Hát most, hogy mit illik tudni v mit nem, azt nem tudom... De azt tudom Fehérvárról, hogy tényleg voltak akiket ott koronáztak meg, de hogy hányan voltak azt nem tudom :) Mert töri órán is elég sokat tanultunk erről, vagy is hát az én sulimban.

Szerintem egy kicsit lenéznek, hogy egy piktor/festő vagy.

De ne vedd fel az ilyeneket, tudod ne is törődj velük... azt mondják, hogy a kerék egyszer fordúl majd, és akkor ők lesznek lenn te meg fenn :)


De viszont, nem olyan bozasztó, ha valaki nem tud valamit!

Én cukrász vagyok, és engem rám is ferde szemmel néztek eleiben, de utána rájöttek, hogy mekkora barmok!

26 NŐ

2011. jún. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezeket illik tudni, de azért hozzáteszem, ennek semmi köze az intelligenciához, ez műveltség.
2011. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az esztergomi érsek koronáz, Székesfehérvárott, a szent koronával. Ha ezek közül egyik sem teljes akkor a koronázás törvénytelen. Ebből bonyodalmak is voltak a történelmünk folyamán.


Viszont! Az orvosnak nem kötelessége tudnia a történelmet, illetve az egyetemisták hatalmas százalékának fogalma sincs a történelmünkről. Az, hogy még avagy már jelen esetben lényegtelen.

Valaki fogékonyabb erre, illetve te jóval idősebb vagy náluk és többet utazgattál/láttál is, mint ők.


Ez nem intelligencia, inkább alap műveltség, ami nem feltétlen van meg egy egyetemet végzett embernek...

Én ugyan egyetemista vagyok, de az évfolyam társaim épp csak annyit tudnak amennyit az adott vizsgára kell, de csak azt is néhány hétig...

Egy kedves ismerősöm, németet tanít egy középiskolában, és mindig azt mondja, hogy a felvételi tudásának alig 10%át tudja már csak.. Az egyetemen ugyanis hiába zajlottak az órák német nyelven, a szókincse nem gyarapodott csak a nyelv használata vált rutinná.

2011. jún. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ők meg lehet ,hogy olyat tudnak, amit te nem és itt most általános műveltségről van szó.

Azért , mert hirtelen tudsz valamit egy városról, ők meg nem, még ne ájulj el saját magadtól.

Amúgy meg egyetértek az elsővel, tényleg kisebbségi komplexusod van, szerintem egyáltalán nem volt semmi lekezelő abban, amit mondtak, de ezt csak így a leírtak alapján mondom, nyilván nem tudhatom ,hiszen nem voltam ott.

2011. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért a Székesfehérvár, esztergomi érsek, Szent Korona hármast tényleg illene tudni.... Habár ha budapestiek, akkor ez a kis hiányosság megbocsátható. Ők sem tudhatnak mindent, pláne az általuk oly nagyon lenézett vidékről.
2011. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, máris megjött az egyes számú lemez... Aki nem tud valamit a koronázásról, az nyilván lenézi a vidéket, és már lehet is kezdeni a háborúskodást. Gratulálok a logikai távolugrás körzeti bajnoka címhez.
2011. jún. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez szerintem is teljesen alap, a szokásjog is az volt anno, hogy csak az lehet király, akit az esztergomi érsek, a magyar koronával Székesfehérváron koronázott meg. Valszeg ezt keverték Esztergommal... Gyökerek, orvosira jár...Inkább a DNS-ről meg az idegpályákról papoljon :DDD
2011. jún. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!