Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerinted menyire van megfizet...

Szerinted menyire van megfizetve ( TÚLFIZETVE / EGY ÁLTALÁNOS ISKOLAI TANÁR? Viszonyítási alap -- EGY HÁROM MŰSZAKBAN DOLGOZÓ nővérhez képest ( egy nővér, negyven beteg a pszichiátrián )

Figyelt kérdés
Csak a munka / fizetés arány érdekel.A nővér fizetése 90000-nél megáll ,ezt tudom (ennyit keresek,semmilyen juttatás nincs )Hétvége ,ünnepnap,nyári -téli -tavaszi-őszi -szünet,főiskolát végzett emberek arról beszélnek egész nap /ált.isk / hogyan kell összeadni ,kivonni...stb( EZ NEM TÚLZOTT MEGERŐLTETÉS ?!?!Kihangsúlyozom MUNKA / PÉNZ ARÁNY ÉRDEKEL...
2011. jún. 5. 18:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
túlfizettve? xD Egy általános iskolai tanár?:D na ne nevettess...
2011. jún. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarlak megbántani, de kb. ez a baj a magyar emberekkel.

Nem tudnak semmiben összefogni, mindig csak egymást bántják.

Az eü-ben mindenki alul van fizetve (hivatalosan). Nagyon is. És ezen mindenképpen változtatni kell. De attól még tény, hogy a tanárok is alul vannak fizetve.

Attól neked nem lesz jobb, ha neki is szar lesz.

Inkább azt kellene elérni, hogy mind a tanárok, mind az eü-ben dolgozók normális fizetést kapjanak.

2011. jún. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem a tanár van túlfizetve, hanem te vagy alulfizetve. Sőt, igazság szerint még a tanár is alul van fizetve, de hát ez már csak egy ilyen ország. A lényeg, hogy a politikusok minimum 600.000-et keresnek havonta, szóval legalább ők nem halnak éhen :)
2011. jún. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell a tanárokat sem irigyelni. Nagy dolog az a nyári szünet.Pontosan mennyi idő az? Az a 20 nap, amit más dolgozó ember kivehet szabadnapnak.(De már ezt is el akarják venni tőlük). Egy tanár nem hiányozhat tanév közben, nagyjából még betegek sem lehetnek. Nem olyan egyszerű egy egész osztálynak magyarázni. Pláne, hogy milyen rosszak egyes gyerekek. És igencsak elul vannak fizetve a tanárok is. Külföldön ennek a sokszorosát keresik meg. Ami a legfontosabb, hiányzik a megbecsülésük és a tanárok iránti tisztelet. Nem tudom, hogy ez az egészségügyben hogy van, de nem pont szerencsétlen tanárokkkal kéne példálózni és sajnálni tőlük azt a kis pénzt. Igenis nehéz tanítani. Az iskola nem csak az összeadásról, kivonásról szól.
2011. jún. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Ismerősöm több mint 20 éve tanár ált. iskolában és így keres kb 110.000 Ft-ot. Egy informatikus meg 1 éve sem és úgy kap 180.000. Inkább itt van különbség. a politikusokról inkább ne is beszéljünk:).
2011. jún. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs túlfizetve. Egy nővér sincs túlfizetve, mindkettő igencsak alul van fizetve ahhoz képest, hogy milyen fontos munkájuk van.

De azért gondolj bele, főleg egy áltsulis tanárnak nem könnyű, aki próbálna tanítani egy pl 13-14 évesekből álló őrült bandát, lehetőleg némi cigó jellemvonással fűszerezve, akik sz@rba se veszik az oktatójukat, és egyetlen célként azt tűzik ki, hogy minél jobban kiidegeljék.

2011. jún. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
29%

Értem a kérdést, azt kell hogy mondjam a tanároknak kb annyit adnék a munkáért amit most kapnak, viszont nyárra nem adnék FIZETETT SZABADSÁGOT. Sajnos az egészségügy helyzete miatt aki benne dolgozik nem számíthat kiemelkedő fizetésre sőt.... Összességében egy nővér többet dolgozik akárcsak egy betanított munkás a soron, de mivel a pedagógusnak van diplomája ő többet visz haza.


Ha teheted végezz el egy fősulit/egyetemet nem tudom milyenek a képességeid, de van olyan hely ahol csak havonta 1 vagy 2 hétvégén kell bemenni.

2011. jún. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Önerőből ? Felsőfokú ? A szülőnek kell a nyugdíját megemelni( neki köszönheti )Találkoztam a Horváth Mihály téren" CSAJJAL "aki gyerek orvosnak tanult .hát így is lehet .De úgy is ,hogy valaki ( szülő ,jobb esetben )kifizeti az összes költségét. Én ezért nem lettem fizikus ! OK !!
2011. jún. 6. 21:39
 9/22 anonim ***** válasza:
Bocs, de nagyon zavaros a válaszod. Leírnád érthetően, hogy mi van a nyugdíjjal,a Horváth Mihály térrel, a "csajjal" meg a fizikusokkal...?
2011. jún. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
33%
Az előző a szívemből szólt.. nagyon zavarosan írsz, már ne haragudj!
2011. jún. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!