Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az ELTE BTK...

Mi a véleményetek az ELTE BTK anglisztika szakáról? Mit gondoltok a közösségről, a tanárokról, magáról az egyetemről? Érdemes beadnom jelentkezésemet, vagy válasszak inkább más egyetemet?

Figyelt kérdés
Felvételi előtt állok, és csak rosszat hallottam az egyetemről, valamint az anglisztika szakról(elhanyagolt oktatás, egymást kirekesztő közösség stb.)Nem tudom, hogy megjelöljem-e. Aki tudja, legyen szíves leírni a negatívumokat és pozitívumokat is! :)
2009. dec. 26. 07:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Én németes vagyok, de leírom röviden: Imádom a sulit, sokat kell teljesíteni, hogy bennmaradj (évközben nincs nagy baj, lehet "hesszölgetni", de vizsgaidőszakban oda kell pakold magad), nekem jó pár barátom lett, pedig eléggé magamnak való vagyok. Arról nem is beszélve, hogy az ELTE rendelkezik a legnagyobb hírnévvel. Már csak kimondani is jó, hogy "eltés" vagyok :)

Am mi rosszat hallottál?

2009. dec. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
Az egyetem elvégzése után mehetsz a Mekibe hamburgert sütni.
2009. dec. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Ez nem így van. Lehetsz tolmács, ami nem rossz. Én jót hallottam, azt mondják nehéz, de tök jó! Sok sikert, érdemes jelentkezni.
2009. dec. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Nos, én elsőéves vagyok anglisztikán. A közösség szerintem csúcsszuper! Gimiben ki nem állhattam az osztályomat, de itt nagyon jófej emberkék vannak, tök értelmesek és nyitottak. Most van a vizsgaidőszakom, és nem állítanám, hogy nehéz. Nem igen jártam be előadásokra, de netről letöltöttem az anyagot, és úgy érzem, megfelelően fel tudok készülni. A tanárokról sem tudok rosszat mondani. Oké van egy, akit nem neveznék nevén, ő tényleg rémes előadásokat tart, de az meg is látszik. (300 fős teremben ülnek 30an...). Én is a Károlyt akartam inkább elsőnek bejelölni, de egyáltalán nem bántam meg, hogy ide jelentkeztem. Nagyon jól érzem itt magam, és az oktatás is színvonalas. Ezek mellett az sem utolsó szempont, hogyha beírod az önéletrajzodba, hogy ELTE, akkor igenis téged fognak előnyben részesíteni a másik jelentkezővel szemben, mert nagy neve és híre van. Ha van még kérdésed, nyugodtan írj privátban, szívesen válaszolok!
2009. dec. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A problémám az, hogy van egy ismerősöm aki járt anglisztikára, és mikor megkérdeztem a véleményéről, akkor azt mondta, hogy nem érdemes anglisztikára jelentkezni, ugyanis ennek az egyetemnek az ún. "legelhanyagoltabb" része a Btk. Ismerősömet megbízhatónak tartom, ráadásul nem az a típus aki elhanyagolja a tanulást, szóval úgy gondolom lehet adni a véleményére.. :) Tisztában vagyok vele, hogy az ELTE hírneve jó,és fel sem mertültek volna vele kapcsolatban problémáim, viszont azt hallottam, hogy az egyetemnek (és a kollégiumának is) nagyon kevés pénze van, és így eléggé lerobbant (főleg a koli). Tanárokról sem hallottam sok jót, eléggé tőlük függnek a hallgatók (zh-i,vizsgái, stb.)Persze ez tanártól is függ:) Valójában azért is tettem fel a kérdést, mert nem csak 1 véleményt szeretnék megismerni :) Az ELTE mellett a Debreceni Egyetemen gondolkozom (mert arról sok jót hallottam), csak mivel Heves megyei vagyok, így azért közelebb lenne az ELTE. Ha esetleg van valakinek róla véleménye azt is szívesen elolvasom. :) Azzal tisztában vagyok, hogy tanulni kell rendesen, amivel semmi problémám nincs, mert nagyon érdekel az angol, csak azért nem szeretném megnehezíteni a körülményeimet, hogyha pl. a tanárok szívatnak, stb. De köszi a választ, most megint gondolkodóba estem.. :)
2009. dec. 26. 12:03
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Nos, roppant módon meglep, hogy az ismerősöd negatívumokat mondott. Ő anglisztikás volt? Mert pl. a japán meg a magyar szakról én sem sok jót hallotam, de a többi nyelv oktatása nagyon jó. És ezt a saját bőrömön tapasztalom. Nem vagyok sem nyalógép, sem túl szorgalmas, mégsem szívóznak. Pl. egyik tárgyból azon múlt a 4es, hogy megvan-e az összes házim. Mindet megcsináltam, bevittem, de 2t valahogy sehol sem találtam. A tanár ennek ellenére feltétel nélkül megadta a 4est, mert 'jó eszem van'. Én úgy érzem ,hogy nem annyira a jegyekre mennek rá, hanem, hogy mennyire adod bele magad órán. (Ez persze a gyakorlatokra értendő).
2009. dec. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy én ennyire negatív kritikát hallottam róla. :) Egyébként fordító és tolmács szeretnék majd idővel lenni, és nem csak angol nyelven (mert azt eléggé telítettnek látom). Felmerült bennem a japán, de ezekszerint nem hallottál róla sok jót.. Másik nyelvként az oroszon gondolkoztam, mert szerintem a nyugat-európai nyelveknek (mint pl. a német) nincs nagy jövője...
2009. dec. 26. 13:13
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja, és igen. Anglisztikás volt. :)
2009. dec. 26. 13:14
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Butaság! A német és az angol a meghatározó és az is marad egy jó ideig. Japánnal lehet menőzni, de semmit sem érsz vele. Egyébként meg mint én németen, az angolosok is tele vannak "tölteléktárgyakkal (filozófia, irodalomtudomány, stb.), nagyon kevés az igazi nyelvóra. Nekem a 11 kurzusomból három volt német, a többi teljesen más...
2009. dec. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
(Elsős anglisztikás... asszem sejtem kiről beszélsz, én is elsős vagyok :P )
2010. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!