Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelentkeztem az egyik egyetemr...

Jelentkeztem az egyik egyetemre szülői nyomás miatt, valószínűleg fel is fognak venni. Mit tegyek, ha én nem szeretnék odajárni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem iratkozol be.
2011. jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én is így voltam, és sajnos csak pont arra az egyetemre vettek fel. elmentem mondván adok neki 1 esélyt. Nekem kínlódás volt, depis lettem és 1 semester után otthagytam és inkább itthon vagyok.beszéld meg velük ezt, mert tudom mennyire sz@r
2011. jún. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csinálnám (és csinálom is), hogy bejelölném első helyen látványosan azt , amit ők akarnak, utána meg persze, amit én. És a tudtuk nélkül megváltoztatnám a sorrendet. Kész pont. Ők csak annyit fognak tudni, hogy nem vettek fel oda, ahova ők akarták, azt már nem kell tudniuk, hogy meg sem adtam az esélyt magamnak :))
2011. jún. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
hát nehéz kérdés.nem volt kötelező oda beadnod.nehéz bekerüln az egyetemre,próbáld elvégezni.
2011. jún. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mész el beiratkozni. A szüleiddel meg próbálj beszélni, mert itt a te jövőd a tét.
2011. jún. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Én azt csináltam, hogy tőlem elvárták orvosira menjek, de nem szerettem volna. Viszont a gyógyszerészet nagyon tetszett, ezért most megváltoztattam a sorrendet. Ha hasonló ponthatárok lesznek mint eddig voltak, akkor bizti benn vagyok :)) szüleim nem tudják, hogy sorrendet módosítottam, annyit mondok, hogy hát nem jött össze az orvosi.
2011. jún. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudjátok, hogy egy élelmesebb szülő ha megnézi, titi lebuktok. +Kaptok majd az OH-tól levelet, ahol az összes jelentkezési hely fel lesz tüntetve, hogy mi hol mennyi hány pont miért oda vettek fel stb. Ha kiderül, akkor szép konfliktus lesz ebből.
2011. jún. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy az élelmesebb szülő észreveszi, viszont semmit sem tud már csinálni, utána meg már lehet akármilyen konfliktus nem tudja erőszakosan befolyásolni a döntéseketeket. Egy balhét meg megér hogy ne a szülők irányítsák az életetek. Én kereskedelem-marketingre akartam bekerülni, úgy nézett ki csak fizetősre vesznek fel. Viszont a pontjaim úgy alakultak hogy nyelvvizsgával+okj-s papírral együtt már simán bekerülhetek ha nem változik nagyon sokat a rendszer.A szülőknek nem tetszett, mert féltek/félnek hogy nem fogom elvégezni az egyetemet, amit saját magam választottam. Viszont megértettek és támogatnak a céljaim elérésében és a pénz spórolásában is :D. Ettől függetlenül ha nem támogattak volna se döntök másként...
2011. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem iratkozol be.

Vagy egyszerűbb: sorrendet módosítasz, első helyre cseréled azt, amit TE szeretnél. Én is ezt csináltam, volt két szak, mindkettőt szerettem volna, ők csak az egyiket akarták, én meg végülis, a másikat tettem előre. Oda vettek fel, lett egy háromnapos balhé. Aztán abbahagyták a hisztizést. Ennyi nyavalyát megér az a változtatás, a TE érdekedben: ez a TE életed, a TE jövőd.

2011. jún. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
letagadod h felvettek
2011. jún. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!