Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen jegyekkel van lehetősége...

Ilyen jegyekkel van lehetőségem gimnáziumba menni?

Figyelt kérdés

A 7. év végi és a 8. félévit nézik.

7: nyelvtan:5,irodalom:5,töri:5,angol:5,matek:3,infó:5,fizika:4,biosz:5d,kémia:4,föci:3,ének:5,rajz:5,technika:4,tesi:5


A mezőberényi Petőfi Sándor Gimnáziumba szeretnék,szerintetek?:)


2011. jún. 26. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán. Bár azt a matekot jó lenne felhúzni 4esre.
2011. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen,de matekból jó lenne ha négyes lennél.
2011. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Jaj hagyjuk már ezt a gimnáziumos baromságot. Én most végeztem (gimnáziumban), és még annak idején minket is hülyítettek, hogy így gimnázium úgy gimnázium... Sokkal nehezebb jobb jegyeket szerezni, és az érettségi meg amúgyis ugyanaz mindenkinek.


Szóval több hozott pontot tudsz szerezni (jegyekből), egy szakközépben. és onnan is simán felvesznek egyetemre/fősulira ha megvan a pontszámod.


De a kérdésedre válaszolva, igen, simán felvesznek.

2011. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Előző vagyok. Viszont a matekot tényleg vedd komolyan, mert általános 3-as matekkal gimnáziumban örülsz majd ha megkapod a 2-est.


Persze ha mindig készülsz és megírod a leckét akkor nem lesz gond.

2011. jún. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én si szeretnék 4-est,de az a baj,hogy nálunk a legjobb tanuló aki mindenből 5-ös az 4-es matekból.

Eddig mindig 2-es voltam,tehát ennek is örülök!:)

2011. jún. 26. 17:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A gimnáziumban jobban felkészítenek az érettségire általában.Vannak fakultációk meg más tankönyvekből is tanulnak.20/F
2011. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Minden iskolának van egy tanulmányi átlaga, amivel felveszik az emebrt általában.. nézd meg a kiválasztott iskolának a felvételi követelményeit. Én középiskolába jártam, 4es átlag volt a felvételi határ, és mégis a környék legnehezebb iskolájának számították. Ellenben a szomszéd város gimijével ahova a legalját is felvették. szóval nem az a mérvadó, hogy valami gimi vagy középsuli... a szigorú iskola azért jobb, mert bár többet kell tanulni, és keményebben kérik számon az anyagot, de mivel az érettségi központi, így magára az érettségire kevesebb felkészüléssel is jobb eredményt tudsz majd elérni.
2011. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!