Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Halasszak egy évet vagy...

Halasszak egy évet vagy menjek így egyetemre? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, és eléggé elrontottam az egyik felvételi tantárgyamat, így úgy gondolom, hogy nem vesznek fel, viszont azért megvan a nyelvvizsgám meg minden, szóval igyekeztem csak...

és lényeg az, hogy halmozottan hátrányos helyzetű vagyok , ami azértlenne jo egyetemen mert egy csomó kedvezményt kapnék. Csak hogyha költségesre vesznek fel akkor nincs se szociális támogatás se semmi... arra gonoltam, hogy kifizettem az első évet diákhitelből közben dolgozom is hogy ne kelljen annyi diákhitelt felvenni és októberben még elmegyek egyszer érettségizni...most nyáron készülök rá , 2ből fogok érettségizni és elkéne mennem oroszból még nyelvvizsgázni...

vagy csináljam azt, hogy elmegyek egy okj ra ,és azalatt leérettségizem és megcsinálom a nyelvvizsgát.

Csak azért gondoltam, hogy ha mondjuk meglehetne azt csinálni, hogy az első évet költségesen , aztán átmegyek államira, elfogadják a tantárgyakat illetve kapok kollégiumot akkor az úgy nem lenne rossz, nem? Szerintetek mennyi esélye van így, hogy kapok kollégiumot?

Meg hallottam olyat, h a költségtérítésnek az összegének a csökkentésére lehet beadni kérvényt, szerintetek van ilyen?


Előre is köszi


2011. jún. 28. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
diákhitelt nem javaslom, én most végeztem egy két éves okj-t azalatt újraérettségiztem, és nyelvvizsgáztam, sztem neked is ez lenne a jobb megoldás, aztán meg újrajelentkezel egyetemre
2011. jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Diákhitelt felejtsd el, mert az egész életed rámegy és baromság az egész. Ha csak nem akarsz 60 éves korodig törleszteni folyamatosan ...


Költségtérítésesre vesznek fel, akkor nem tudsz utána átmenni államira csak a 2. év 1 féléve után. Akkor is tanulmányi átlag alapján, ha esetleg van 'üresedés' a nappali tagozaton a szakod alapján. Ha nincs, akkor esélyed sincs, hogy átvegyenek.

Max. úgy tudsz átmenni nappalira, ha újra felvételizel. Akkor azokat a tárgyakat, krediteket beszámítják, amiket költségtérítésesen megcsináltál 1-2 fél év alatt. Mivel a tantárgyi tematika minden tagozaton ugyan az, csak a levelezősök kevesebb óraszámban tanulják a tárgyakat, mint a nappalisok.

Tehát sok felesleges baromságot nem kell megtanulnunk, míg a nappalisoknál minden követelmény, még ami nem is kell.



Nálunk vannak kedvezmények költségtérítéses tagozaton hátrányos helyzetűeknek is. Járj ennek jobban utána. Bár, minden iskola más ... de szerintem abban a felsőoktatásúban is kell lennie, ahova te jelentkezel.

2011. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Háát csak azért gondolkodtam a diákhitelen, mert sajnos itthonról nem igazán kapok semmilyen támogatást így nehéz lenne annyi pénzt összeszednem , hogy mindent kitudjak fizetni...

amúgy köszi szépen.

Te melyik suliba jársz? szerintetek ha sulit felhívom akkor kapok ezekre a kérdésekre választ?

2011. jún. 28. 12:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vehetsz fel diákhitelt, csak okosan válassz szakot, olyat amilyennek nagyobb esélyed lesz munkát kapni, mert akkor nem gond a visszafizetés. Én 1.250.000 Huf-ot vettem fel, és 1,5 év alatt vissza is fizettem. Az a lényeg hogy a diákhitel törlesztésénél ne a minimálisat törleszd, mert akkor nem fog csökkenni a tartozásod, hanem fizess minimum 20-25 ezer Huf/hónap, és így egész hamar visszatudod fizetni!
2011. jún. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!