Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Orvosi egyetemre át lehet úgy...

Orvosi egyetemre át lehet úgy külföldre menni anélkül hogy évet halasszak? És ha igen hanyad évben érdemes átmenni?

Figyelt kérdés
Első/másodéves medikus vagyok és minél előbb szeretnék kijutni edinburghba,és úgy gondoltam hogy kb 2 év múlva kimegyek, de hát itt a suli.Nem tudnám ott folytatni, ahol abbahagytam, úgy hogy évet ne halaszak?Mert már elég öreg vagyok (22) nem akarok még egy évet minúszba.Olyat lehet hogy a kimaradt "tölteléktárgyakat" felvehessem?Egyáltalán hogy működik ott a rendszer:bsc/msc vagy osztatlan ott is?
2010. jan. 18. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
A bolognai rendszer elvileg erre van kitalálva. A gyakorlatban nem tudom, mennyire működik.
2010. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a bolognai rendszer nem tartozik az orvosi egyetemekre, hisz azok nem adhatnak alább, sőt inkább a maximum szintű oktatást is maximum szintűre kell hozni és azt négyzetre emelni, szal érted...

A bolognai rendszerben benne van az oktatás egységesítése minden olyan európai suliban, ahol belépnek a folyamatba, valamint, hogy máshol is folytatni lehet a tanulmányt, ha úgy akarja kedved!!! De nemtom, sztem ez az orvosira nem tartozik...!:S

2010. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Angliában hasonló a rendszer, mint a magyar, de nem hiszem, hogy "csak úgy" átvesznek, minimum kell szerintem valami különbözeti. És természetesen készülj fel arra, hogy ha felvesznek ESZMÉLETLENÜL DRÁGA lesz...

Ha nagyon akarsz külföldre menni, akkor inkább menj ki nyári cseregyakorlatra (MOE) és ha sikerül kijutnod, akkor érdeklődhetsz (sőt, most is érdeklődhetsz, hátha van egy neked megfelelő csereprogram). De szerintem egyszerűbb lenne, ha itt Mo-n befejeznéd az egyetemet és végzés után mennél ki rezidensnek.

2010. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!