Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tehetek akkor ha egy...

Mit tehetek akkor ha egy vizsgán a diákok 90%-a megbukik? A diák vagy a tanár a hibás? A dékánhoz érdemes bemenni? Vagy ha bemegyek utána nekem lesz rosszabb?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ki a hibás, az a körülményektől is függ.

Ha mondjuk a tanárnak "olyanja van", hogy 2 szót sem mondasz, már bukta, és jöhet a következő, akkor a tanár hibája.

Ha a diákok nagyrésze nem készül rendesen, és megszólalni is alig tud, v. csak hülyeségeket beszélnek, akkor az a diák hibája, és természetesen a buktatás is jogos.


Ha a diákok hibája, akkor nem érdemes senkihez sem fordulni, mert nem ér célt a dolog.

Jó lenne mondjuk ismerni egy kicsit a konkrétabb körülményeket. Így elég nehéz mit mondani/írni.

2011. jún. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk akad egy-két olyan tanár, akinél 60-ból átlag 5-en szoktak átmenni és igen... szigorú tanárok, sokat követelnek, de nem kérnek teljesíthetetlent szerintem. Aki foglalkozott a tárggyal szorgalmi időszakban és tanult vizsgára az szinte biztos hogy átmegy. Aki nem, az meg nem... engem is húztak már meg ezek a tanárok 1-2 vizsgán, de jogos is volt. Feltett olyan keresztkérdést, amire ha rendesen tanulok, és ebből kifolyólag tudok gondolkodni, akkor már csípőből kellett volna valami korrekt választ adnom, de nem sikerült. Ennyi :)

Szóval én azt mondom nálunk lehetne a köcsög tanárokat hibáztatni, de 99%-ban nem ők a hibásak, hanem a diákok.

Ha ezt máshogy érzed nálatok, akkor lehet értelme dékánhoz fordulni, de én azért nem mennék túl messzire....

2011. jún. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet ennyiből megmondani, pusztán egy százalék alapján egyik oldalt sem lehet hibásnak kikiáltani a körülmények ismerete nélkül.
2011. jún. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyik vizsgán volt egy lány, aki megbukott, pedig állítása szerint kb mindent tudott. Aztán elmesélte, hogy előző félévben is próbálkozott ezzel a tárggyal, megbukott, pedig egy másik tanár azt mondta, hármast adott volna - de mivel ő csak "megfigyelőként" volt bent, nem szólhatott bele. Ezután elment a tanszékvezetőhöz reklamálni, aki (gondolom) kicsit elbeszélgetett a tanárral, de a jegyen ez nem változtatott. Szerintem egyáltalán nem csoda, hogy aztán következő félévben is megbukott - én sem szeretném, ha a főnökömnél bepanaszolnának. Szóval csak óvatosan.
2011. jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérnie kellett volna a bizottság előtti vizsgát.
2011. jún. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!