Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatot a technikusokna...

Szakdolgozatot a technikusoknak kell készíteni? És be kell köttetni meg megvédeni mint pl. a doktorinál?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy csak vizsgázni kell.


A doktorinál nem szakdolgozat van egyébként, hanem disszertáció. Szakdolgozat a sima egyetemi képzés végén van.

2011. júl. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A felsőfokú szakképesítés (okj55) esetén igen kell szakdolgozatot írni.(talán még az okj54 esnél is kell de abba nem vagyok biztos)

A képzés lehet egyetemen,főiskolán vagy egy középiskolában is. Középiskolában persze csak akkor lehet ha oda van kihelyezve a képzés mondjuk egy egyetemről.

A szakdolgozatot természetesen be kell köttetni. A szakdolgozatból amúgy is 2 példány kell, egy ami nálad marad egy ami a suliban marad. A képzés végén a vizsgán meg is kell védeni persze a szakdolgozatot és még prezentációt is kell hozzá készíteni amit tulajdonképpen a vizsgán előadsz,elmondasz. Ez azért jó mert így könnyebb szemléltetni a témát.


De ha sima technikusi képzésről van szó akkor persze nem kell szakdolgozatot írni. Az előző válaszoló jól leírta olyankor csak simán vizsgázni kell.


Remélem tudtam segíteni.Szia.

2011. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én technikusit végeztem. Nekem kellett készítenem vizsgamunkát, ehhez dokumentációt (színtervek, formatervek, anyagkísérletek, gyűjtés az adott témáról, amiből kiindulva készül a vizsgamunka, fotók a kész vizsgamunka darabról), és el kellett mondani töviről hegyire a dolgot a vizsgabizottság előtt (alapötlet, készítési fázisok). Volt még művészettörténet vizsgám, gyártástecnológia és viselettörténet vizsgám.
2011. júl. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!