Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha főiskolán (költségtérítéses...

Ha főiskolán (költségtérítéses) megvan minden tárgyam, megírtam a szakdolgozatot, csak a nyelvvizsgákat nem szereztem még meg, kell fizetni a következő félév (ek) et?

Figyelt kérdés
2 nyelvvizsgából még csak 1 van meg, és félek, hogy nem tudom teljesíteni a kritériumokat határidőre. A tárgyaim, vizsgáim meglesznek, megírom a szakdolgozatot, ez is rengeteg idő lesz. Fizetős formában tanulok, vajon ha nem lesz meg időben a nyelvvizsga, kell tovább fizetnem, amíg be nem mutatom? Nagyon ciki?
2009. nov. 11. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem nagyon értelek. Ha befejezed a főiskolát, miért kéne fizetned továbbra is? Ha megvan minden vizsgád, megvéded a szakdolgozatot és meglesz az államvizsgád is, akkor befejezted a sulit. Nem kapsz diplomát, ha feltétel a nyelvvizsga, de akkor is befejezted, általában (nálunk így volt) kapsz egy papírt, ami igazolja, hogy államvizsgáztál. De ettől dehogyis kell fizetned a továbbiakban. Vagy nálatok úgy van, hogy nem is lehet államvizsgázni, amíg az nincs meg? Vagy nyelvszakos vagy? Ha másra gondoltál, akkor írj.
2009. nov. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nem, nem vagyok nyelvszakos. nem ismerem a folyamatokat, és stresszelek előre :) köszönöm a választ, megnyugodtam, hogy nem pluszban százezreket kiadni :) megpróbálok időre nyelvvizsgázni, de ciki, ha nem kapom meg azonnal a diplomát ez miatt? :(

köszi!

2009. nov. 11. 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:
el se hinnéd hányan vannak ezzel így.Ciki de kapsz egy igazolást hogy megvagy,munkát is vállalhatsz,csak nem lesz falidíszed.
2009. nov. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Ha minden tárgyad megvan, kapsz egy abszolutóriumot, és a szakdolgozatot is megvédheted. De ha nincs meg a kötelező nyelvvizsgád (ezek szerint neked kettő kell),akkor nem diplomát, hanem oklevelet kapsz az elvégzett szakról. Amikor bemutatod a nyelvvizsga bizonyítványt, kapsz egy szép diplomát is. :) sok sikert!
2009. nov. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

És a diplomában benne lesz a pontos dátum, amiből kiderülhet, hogy később kaptam meg? :(

köszi az eddigi válaszokat!

2009. nov. 14. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!