Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mozgáskorlátozott ember...

Mozgáskorlátozott ember lehet-e pedagógus?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne, amennyiben el tudja látni a feladatát? Kerekesszékes? Van rámpa. Sok iskola már akadálymentesítve van. Nem éri fel a tábla tetejét? Kevesebbet ír majd, többet diktál.


Elvégre azért sem szoktak elbocsátani pedagógusokat, mert mondjuk le kellett vágni a lábát vagy valami, ha amúgy jó munkaerő.

2011. júl. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy pl.milyen szakon pl.tesitanár szerintem nem.De más területen miért ne.Egy volt kollégám testvére látásssérült(vak) és tanár.Szerintem a kerekesszék sem lehet probléma.
2011. júl. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Simán. Nekem is volt vak tanárom. Meg olyan is, akinek csak egy keze volt. Az anyagot ugyanúgy el tudták magyarázni.
2011. júl. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán hogyan jöhet ez szóba ! De érdekes a felvetés, mert elmultam 60 és egy pár iskolát megjártam minden szinten mégsem találkoztam mondjuk még járógépessel sem. Miért ?
2011. júl. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pl vannak olyan iskolák is, ahol szünetben kell a folyosón meg az udvaron ügyeletet vállani, dohányzókat a wc-ben ellenőrizni, órán gyerekeket az igazgatóhoz lekísérni, rendőrségre futkosni, stb. Ilyen esetben tudnak asszisztenst biztosítani a mozgássérült tanárnak?
2011. júl. 3. 00:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért is aktuális ez a téma, mert egyre csak emelik a nyugdíjkorhatárt.
2011. júl. 3. 03:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztos van olyan iskola, ahol megoldható.
2011. aug. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ebből akár előny is kovácsolható... ilyen szabályozások mellett, egy iskola, ami ad a hírnevére, és pl. el van láttva rámpával, külön mosdóval, lehet pont kapna az alkalmon, és csakazértis felvenne egy mozgássérült tanárt, hogy lássák a szülők, ők mennyire modernek és előrehaladottak. Ez persze az elhelyezkedés...és nem ad választ arra, hogy az illető jó pedagógus-e, mert akkor a korlátozottsága lesz a legkisebb gondja.
2011. aug. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!