Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen követelmény, elvárás...

Milyen követelmény, elvárás van a MOME, design-és művészetelmélet szakon és felvételin?

Figyelt kérdés

A szakról szeretnék minél több információt szerezni, továbbtanulás céljából. A felvételi követelményekről, a tapasztalatokról (jó és rossz egyaránt), az elvárásokról! :)

Elsősorban ott tanuló diákoktól kérdezek, de bármilyen információnak nagyon örülnék! :) Előre is köszönöm!


2011. júl. 3. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
legyen sok pénzed,lehetőleg zsidó vagy protekciós szüleid és akkor talán bejutsz...a felvételi senkit nem érdekel...legalábbis nálunk ez volt...
2011. júl. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elvileg ezek a követelmények:


A jelentkezők által választott és a vizsgán kapott képi, tárgyi vagy építészeti alkotás elemzése, (az Egyetem honlapján megadott szakirodalom alapján), interjú. A gyakorlati vizsga két fordulóból áll, a második fordulóba az első fordulóból az első 30 legmagasabb pontszámot elérő jelentkező kerül.


Azért láthatjuk,hogy főként az interjú rész,de az elemzés értékelése is elég szubjektív.A protekció vagy a protekcióval szerzett korábbi tapasztalatok egyértelműen előnyt jelentenek,persze ez nem azt jelenti,hogy csak protekcióval lehet bekerülni.Ezt egyébként a MOME más szakjain folyó felvételivel kapcsolatban is hallottam már.Egyébként pedig ne áltassuk magunkat,14 hely van,a legtöbben azt vennék fel,akit ismernek,vagy mások ajánlják.


21/L

2011. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, én is hallottam, hogy a protekció nélkül közel lehetetlen bekerülni...a szubjektív értékelés pedig szinte csak a szerencsén múlik. Nem élem bele magam, :)azért megpróbálok minden tőlem telhetőt megtenni!

Köszönöm a véleményeteket! :)

2011. júl. 6. 14:49
 4/6 anonim ***** válasza:
az első vagyok,őszintén remélem,hogy neked sikerül...majd írsz,hogy hogy ment?
2011. júl. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Igen, persze, majd megírom a tapasztalatokat! XD

2011. júl. 10. 10:54
 6/6 anonim ***** válasza:
nos?
2012. jún. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!