Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi, főiskolai kollégiumb...

Egyetemi, főiskolai kollégiumba jelentkezőket mi alapján veszik fel?

Figyelt kérdés
A lakhelyük és az egyetem között lévő távolság a mérvadó? Tehát aki messzebb lakik, nagyobb eséllyel kerül be a kollégiumba?
2011. júl. 4. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Elméletben igen, gyakorlatban meg a protekció megy sajnos.
2011. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pontszám alapján. Ebbe beleszámít a lakóhely távolsága, családi háttér, kereset, átlag, iskolai eredmények, versenyek, hátrányos helyzetben levők, betegségek...

Na meg természetesen a pontozó HÖK elnök a haverjait szépen berakja a fürdőszobás helyekre.

2011. júl. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Családi helyzet (hányan laknak egy háztartásban, elváltak-e a szülők, egyáltalán élnek-e, stb.), anyagi helyzet (egy főre mennyi jövedelem jut, kik keresnek és kik nem), távolság az egyetem és a lakóhely között, speciális szükséglet (pl. fogyatékkal élő-e a hallgató), stb.

Ezekből készítenek egy pontszámot, és X fölött kerülhetsz be. Egyébként a titkos faktor a Hallgatói Önkormányzat önkénye, valóban. :/

2011. júl. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tegyük fel, hogy az egyetem kb 90-100 km-re van a lakóhelytől, a szülők összesen kb 200 ezret keresnek havonta (az egyik nyugdíjas), 3-an élnek egy háztartásban. ezek alapján mennyi az esély a kollégiumra?
2011. júl. 4. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"ezek alapján mennyi az esély a kollégiumra?"


Hát ezalapján elég alacsony...

200e 3 főre az majdnem 70 ezer egy főre jutó. a 90 km sem egy nagy táv ebből a szempontból.


Csak hogy érzékeltessem: amit tényleg áméltányolnak az ilyen 350 km-ek, illetve ahol az egy főre jutó jövedelem nem éri el a 20 ezret.


Amúgy nálunk a gólyákat felvételi pontszám alapján veszik fel.

A felsőbbéveseket meg tanulmányi eredmény+szociális pont, ebben benne van a távolság, jövedelem, betegségek, stb.

2011. júl. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kolimban 20 pontból 4-et kaptam 500 km-re. És még ott volt a 80 pontos tanulmányi rész... hát az üres volt.
2011. júl. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tényleg függ attól is, hogy kinek vagy a kicsodája. Vagy kinek nem. Tudok olyanról, aki az egyetemtől 10 km-re lakott, kocsival járt, mégis kollégiumos volt, míg 80 km-ről a gyerek kénytelen volt albérletbe költözni.


De tényleg arra, készülj fel, hogy ha a HÖK egy haverja akar kolis lenni, akkor akár téged fog kitúrni. Lakjál bárhol, éljetek bármennyiből. Szerintem az a biztos, hogy jelentkezel a kollégiumba, beadsz minden papírt, amit kérnek, de közben kiszemelsz egy albérletet is.

2011. júl. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!