Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Nyíregyházi főiskolán...

A Nyíregyházi főiskolán tényleg könnyebb elvégezni a legtöbb szakot, mint a Debreceni Egyetemen?

Figyelt kérdés
Jelenleg a Debreceni Egyetemre járok, de bizonyos tárgyak annyira nehezek, hogy biztosan csúszni fogok, de azt hallottam, hogy ha átkérném magam a Nyíregyházi Főiskolára ugyanerre a szakra, akkor azt könnybebben el tudnám végezni. Mit tudtok erről? Igaz ez?
2011. júl. 8. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Igen, mert a NYF egy kalap fos...ha neked ennyit megér az, hogy a diplomád sokkal kevésbé legyen piacképes, akkor menj...
2011. júl. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. júl. 8. 12:03
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez igaz a Nyíregyházi főiskolán a szakok 95% nem sokat ér. Én nem tenném a te helyedben, hacsak a célod nem a TESCO árufeltöltő vagy éttermi mosogató. Az egyik ismerősöm is ott végzett, alig talált vele állást, és most megint munka nélkül van. A baj ott van, hogy ahová járt, ott lényegében követelmény sem volt.
2011. júl. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értelek. És ebben a 95%-ban benne vannak a közgazdász szakok is vajon? Mert azokra elég magas a pontszám a NYF-n, az alapján nekem komolyabbank tűnnek, mint mindjuk egy bölcsész szak.
2011. júl. 8. 12:18
 5/16 anonim ***** válasza:

Neked lehet, de a leendő munkáltatódat nem az érdekli, hogy hány ponttal veszik fel az embereket, hanem az iskola híre.

Komm.médiára is magas a ponthatár, mégse mész vele semmire.

2011. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nehogy átmenj! Hacsak nem a mezőgazdasági pilóta szak érdekel, azt hiszem az az egyedüli színvonalas szak ott:) Közgazdaságtanban össze nem lehet hasonlítani a DE-t az NYF-fel...
2011. júl. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A közgáz képzés szinte minden vidéki suliban botrányos.
2011. júl. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ne menj át. Nekem van olyan csoporttársam aki Nyíregyházán tanult és azért jött át hozzánk mert a tanárok(!!!) közölték velük, hogyha valaha akarnak munkát akkor hagyják ott a sulit és inkább tanulják máshol a szakot.
2011. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A második vagyok. A probléma ott van, hogy jelenleg a gazdasági szakok nagyon népszerűek, ezért jelentkeznek oda többen, mint más szakokra. Így a verseny is elég nagy, tudnak válogatni a cégek bőven. Többnyire a legnépszerűbb iskolák diákjaival kezdik az állásinterjút, az ismerősök után. A "HVG Diploma" ranglista szerint jelenleg a legjobb a Corvinus és BGF, a jobbak között van még a Pécsi, Debreceni, Miskolci, Szegedi Egyetem.
2011. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A NYF a keleti országrész Kodolányija.Csak "büfészakok" vannak.Ha belefecölt éveket a felsőoktatásba akkor csak egy mérvadó egyetemet vagy fősulit válassz.

Egyébként a DE sem jó minden szak, de a bölcsész képzés még mindig remek, a gazdasági szakok közepesek, a jogi kar egy nagy kalap szamóca.

2011. júl. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!