Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az adott tárgybol mind a...

Ha az adott tárgybol mind a két szintü érettségim megvan ( német-germanisztikára! ) és az átlagosos számitással jövök ki jobban, akkor két legkedvezöbbhöz bevehetik nekem a középszintüt?

Figyelt kérdés

persze mikor az érettségiket átlagolják ott az emelt.


bocsi a hülye megfogalmazásért.


2011. júl. 10. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Sejtem mire gondolsz, de mivel követelmény az emelt szintű érettségi, így biztos azt fogják figyelembe venni.
2011. júl. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kalkulátorok mind rosszul számolnak. Kiadott egy olyan pontszámot a vicces. ( tul sokat :D ) De ne már nekem az emeltem nem lett annyira "kedvezö". a legjobb a törim lett. és akk nem lehetne oda a köz. németet csapni ?:D na csak megfogalmazom:D
2011. júl. 10. 15:08
 3/6 anonim ***** válasza:
nem lehet, mivel germanisztikára csak az emelet szintűt fogadják el!
2011. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
tudom! de én nem a kétszerezösröl beszélek ( német emelt + még valami X2 ). hanem mikor rendesen érettségi átlag ( ott az emelt német )+ vitt jegyek + a pluszpont + két kedvezö tantrágy összege-na erröl beszélek, h itt is ne már azt a szart számolják be... nekem az hol kezdvezö?!
2011. júl. 10. 15:12
 5/6 anonim ***** válasza:

ha emelt német a követelmény, akkor ígyis úgyis azt nézik.

Üdv

2011. júl. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van ugye a felvételin a 200 pont, ami a 2 felvételi tárgyból jön össze. Ott az neked nyilván az emelt német %-os eredményét fogják nézni, mert germanisztikára csak az lehet felvételi tárgy.

Van további 100 pont az év végi eredményekből - azt most hagyjuk, nem tartozik ide.

És még van 100 pont 5 érettségiből (matek, töri, magyar, nyelv, választott). Ugye az az 5 érettségi %-os eredményének összege osztva 5-tel. Ott a számodra kedvezőbb érettségiket fogják számolni, mert ez a számítás teljesen független a felvételi tárgyaktól, tehát a közép némettel számolnak. Viszont mivel itt 1-1 tárgy max. 20 pontot ér az 5-tel osztás miatt, ezen 1-2 pontnál több nem fog múlni szerintem.

2011. júl. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!