Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műszaki pályára tényleg nem...

Műszaki pályára tényleg nem kell EMELTszintű érettségi 2013-ig?

Figyelt kérdés
Ugye előírják már mindenhova a legalább egy kötelező EMELTszintet, de állítólag a műszaki pályára jelentkezőket ez nem érinti. A dátumba nem vagyok biztos, de a lényeget leírtam. Várom a véleményeteket! :)
2011. júl. 10. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Sehol sem kötelező. HA az egyetem úgy dönt akkor kérheti. 2013-tól lesz egy (vagy 2) kötelező, de műszaki nem ibztos hogy bevezetik.
2011. júl. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vélemény: OLVASS VISSZA. Van kereső is...


2000000x lett kitárgyalva ez a téma...

2011. júl. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De béna vagyok, inkább írd le vagy másold be mégegyszer légyszi, hogy tudjam mi is van pontosan. Vagy akkor egy linket küldj, mert nem találom. :D
2011. júl. 10. 17:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Van, amire már most kell, azokhoz jön 2012-től a kötelező emelt az energetikai mérnök, az erdőmérnök, és az építész szakokon, 2013-tól pedig 2 emelt az orvosi, egy pedig a bölcsészettudományi, jogi és igazgatási és társadalomtudomány szakokon.
2011. júl. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"HA az egyetem úgy dönt akkor kérheti."

Ez így egyáltalán nem pontos. Bizonyos szakokon lesz kötelező emelt 2012-től ill. 2013-tól, de akkor az azt jelenti, hogy az összes intézményben azon a bizonyos szakon.


Amúgy való igaz, a mérnöki szakok nagy részén és a természettudományos szakokon 2013-tól sem lesz kötelező emelt. Ennek az az oka, hogy így is nagyon kevés a jelentkező, nagy a hiány belőlük, és nem akarják, hogy ez még rosszabb legyen. Nem biztos, hogy ez a megoldásra a legjobb módszer, de a kormány most így gondolta.

2011. júl. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bundabotrány válasza:
100%
Nem kell mert vége lesz a világnak xDD
2011. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!