Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » KRF-ről DE-re (agrármérnök)...

KRF-ről DE-re (agrármérnök) megoldható kreditátvitellel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

KRF agrármérnöki bsc-n szeptemberben leszek 3. éves, de át szeretnék menni DE-re, mert jobb nevű diplomát adna! Szerintetek megoldható lenne kreditátvitellel, minél kevesebb különbözeti és egyéb kellemetlenséggel?

Elvileg bolognai képzés lényege, hogy bsc-n és msc-n is nagyjából ugyanazon tárgyak mennek és össze-vissza lehet mászkálni a felsőoktatásban iskolák, karok, szakok között! (vagyis ez lenne a lényege, azt nem tudom, hogy gyakorlatban is tényleg így működik-e)

Illetve ehhez újra be kell adnom felvi.hu-n a felvételit DE-re és ha felvesznek, akkor próbálkozhatok kreditátvitellel?

Mert addig nem akarok kiiratkozni KRF-ről, amíg nem biztos a kreditátvitel és a tárgybeszámítás (nem akarok két szék közül a földre ülni... remélem érthető), mert ha nem vagy csak kevés tárgyat számítanak be, akkor maradok, viszont ha sokat, akkor átmegyek, ilyen egyszerű!

Köszi a segítséget!


2011. júl. 12. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a DE-t lenézik. (tapasztalat egy másik egyetem oktatójától)
2011. júl. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


HVG rangsort néztem, az alapján DE és SZIE vezet agrárképzések terén a munkáltatók besorolása szerint (2010 és 2011-es adatok)


De tapasztalatból tudom (és olvasom neten), hogy a KRF-et eléggé lenézik, DE felől nem hallottam ilyet még. SZIE-ről a vélemények eléggé vegyesek.

2011. júl. 12. 22:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Mind a háromról van némi fogalmam, plusz egy igen nagyra tartott egyetemről is. Nem mind arany, ami fénylik.

Ezek egymást is lenézik, hiszen versenytársak.


Nekem volt egy ismerősöm aki a DE-ről akart átmenni a KRF-re(hasonlóan harmad éves volt mint te, csak nem agrármérnökire járt), azt mondták, hogy átveszik, de csak akkor, ha elsősként iratkozik be.


Szerintem a legjobb információt magától az egyetemtől fogod megkapni, ha megérdeklődöd.

2011. júl. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Mind a háromról van némi fogalmam, plusz egy igen nagyra tartott egyetemről is." utóbbi lenne a BCE (ex-kertészeti egyetem) ?


Elsősként beiratkozás nagy pofon, mert olyan, mintha feleslegesen jártál volna oda 1-2 évig! Ilyet semmiképp sem szeretnék.


Köszi, én is erre gondoltam, majd írok nekik emailt, vagy betelefonálok, bár nem hinném, hogy így a nyári szünet közepén találnék ott ezen témában kompetens személyt.

2011. júl. 12. 23:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Tudni kell, hogy a DE egy ilyen megaegyetem lett még 2000-ben, legalább 3 egyetem és több főiskola összevonásával hozták létre. Emiatt butaság olyat mondani, hogy a DE nem jó nevű egyetem. Vannak igen jó karjai (ex-Kossuth Lajos Tudomány Egyetem, ex-Debreceni Orvostudmányi Egyetem), és vannak tényleg gázak is (ex-Ybl Műszaki Főiskola).

Az agrár viszont elég jó, én átmennék a helyedben. Kreditet akkor tudsz megfeleltetni, ha legalább 75%-ban megegyeznek az ismeretek. Ezt a kreditátviteli bizottság intézi, nem hiszem, hogy csak így bemondásra nekiülnek neked kiszámolni, szóval próbálj keresni olyanokat, akik már átmentek, esetleg

hátha az egyetem is sok ilyet intéz, rutinból talán tudnak nem hivatalos infót mondani.

2011. júl. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azt hogy vizsgálják meg, hogy hány százalékban egyeznek az ismeretek? (jelenlegi főiskolámtól elkérik a tantervet és összevetik a sajátjukéval?)


Persze várom a véleményeket is, hol jó az agrárképzés! (BCE, DE, SZIE amiről tudok)

2011. júl. 13. 20:18
 7/10 anonim ***** válasza:

"utóbbi lenne a BCE (ex-kertészeti egyetem) ? "


Nem, a NYME.

(a többit max privátban)

2011. júl. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, írtam pm-et!
2011. júl. 14. 06:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Privit? Uff, nem kaptam meg. :(
2011. júl. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia

Sikerült átjelentkezned?

Én is hasonlóban járok.

2012. jan. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!