Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosira jelentkezőknek a...

Az orvosira jelentkezőknek a emelt biosz érettségit teszik kötelezővé és szabadon választott másik kötelező a középfokú kémia vagy fizika?

Figyelt kérdés
Az orvosnak a kémiához több köze van mint a fizikához nem?
2010. jan. 12. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Az általános hiedelemmel ellentétben azért nem árt némi fizikai ismeret az orvosnak. Csak hogy egy-két apró példát mondjak: idős korban mekkora esés okozhat súlyosabb csonttörést, halált, okozhatta-e a gyermek karjának eltörését az, amit a szülő mond? Hogy kellett esnie a betegnek, hogy így és így törjön el a karja? Mekkora esés kell ehhez és ehhez a sérüléshez?

És még lehetne sorolni igen sok esetet, amikor az orvosnak mérlegelnie kell, hogy fizikailag elképzelhető-e amit a beteg mondd, okozhatott az adott szituáció olyan sérülést. Apró, fontos kérdések, de mind a fizikai tudást igényel.

2010. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocs off, de akkor az emelt fizika érettségimmel majd mehetnék orvosira? vagy feltétlen szükséges a biosz?
2010. jan. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Biológiából KÖTELEZŐ érettségizni ha orvosira készülsz,azt viszont te döntöd el,hogy mellette fizikából vagy kémiából érettségizel-e,de valamelyikből mindenképp kell.Egy emelt szintet követel az orvosi egyetem,de ennek nem muszáj a biológiának lennie,lehet a fizika vagy a kémia is.
2010. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Értem, köszi szépen, csak mert bioszból terveztem az érettségit, viszont akkor a fizika lesz emelt (fizika szakon vagyok), egyébként nem bizti az orvosi, sőtt... BME a cél, csak azt hittem emelt biosz a kötelező orvosira, és most felcsillant a szemem :)
2010. jan. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért 70:30 a kémia javára az orvosin, akármit mondd az első válaszoló. Több épül a kémiára, mint a bioszra, de a fizika is fontos.
2010. jan. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elsős vagyok orvosin. Szerintem is hasznosabb a kémia. De én pl fizikából érettségiztem és első félévben sikerült a kémia vizsgám:) Szal azért nem vészes a dolog, de a kémia hasznosabb:)

De amúgy biosz kötelező, fizika vagy kémia választható. És egynek emeltnek kell lennie (te döntöd el, melyiknek)

2010. jan. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves tegnapelőtt 22:34-as!


Végül is lehet lehúzni egy gyesen lévő doktornőt, valószínűleg dunsztom sincs a dolgokról... Minden bizonnyal Ön jártasabb a kérdésben, Kolléga!

2010. jan. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!