Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diploma ill. oklevél kiadása...

Diploma ill. oklevél kiadása csak nyelvvizsga fejében?

Figyelt kérdés

Szóval olvastam neten hogy kell általános C típusú nyelvvizsga vagy szaknyelvű középfokú, de zárójelben itt is "C" volt, pedig a középfok az a B2 nem?

A BGF-re szeretnék menni pénzügy és számvitel alapszakra és tudtommal úgy kapok diplomát.. vagyis oklevelet ha van nyelvvizsgám! Szóval akkor vagy középfokú szaknyelvi vagy felsőfokú általános kell? vagy a szaknyelvinek is felsőfokúnak kell lennie?

Most 11.-es vagyok és gondolkodok a középfokú általánoson angolból, de ha az meg is lenne attól függetlenül diplomát/oklevelet nem kapok csak pluszpontot a felvételinél?


2011. júl. 18. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
C az annyit tesz, hogy komplex, szóval írásbeli+szóbeli.
2011. júl. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ohh! Köszönöm szépen ezt nem tudtam :)
2011. júl. 18. 16:35
 3/16 anonim ***** válasza:

Hogyha jól tudom akkor középfokú komplex és szaknyelvi is kell, mivel a diploma kiadásának feltétele bármely szakon a középfokú komplex nyelvvizsga a szaknyelvit pedig minden közgázhallgatónak meg kell csinálnia a diplomához.


Javaslom, hogy csináld meg felvételiig a középfokú komplexet a szaknyelvit nem hinném hogy meg tudnád hacsak nem közgázos suliba jársz. De a fősulin lesznek szakynelvi óráid szóval ott megtanítják jól.

2011. júl. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
SZóval a szaknyelvit ráérsz fősuli aklatt is.Persze én nem tudom milyen enhéz mert nem vagyok közgáz szakos szóval ha esetleg még fősuli előtt emg tudod csinálni akkor csináld, legalább nem kell vele azalatt bajlódnod, lesz elég elgoglaltságod.
2011. júl. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én is egy közgazdasági szakközépiskolába járok. Nekünk egy éves a szakmai képzés. Most leszek 11.-es. Nekünk a német a fő nyelv, de jövőre sem lesz szaknyelvi órák. 16L
2011. júl. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

Szia, én is ide szeretnék menni, de most. Szakmaival bővített komplex közép a minimum, 3 félévben oktatnak szaknyelvet ott, így nem lesz gond, ha még középszinten vagy, mert még van időd ;)

Sok szerencsét!

2011. júl. 20. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Utolsónak: köszi, és ha nem lenne nagy kérés majd írnál ide hogy milyen a suli? :$
2011. júl. 20. 12:33
 8/16 anonim válasza:
Persze, mondjuk csak második helyen, de ha megadod a mailed, oda szívesen írok beszámolót ;) Első amúgy nemz. gazd szintén bgf-kkk!
2011. júl. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Tudsz küldeni privátot az e-mailemre! :)

Remélem felvesznek téged! :D

2011. júl. 20. 19:25
 10/16 anonim válasza:

Szia, köszi, drukkolj!

Egyébként nem hiszem, hogy tudok küldeni, mert nincs ott link, amire rá tudnék kattintani...

2011. júl. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!