Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Holnap este kiderül. De én...

Holnap este kiderül. De én nagyon félek. Van még így valaki?

Figyelt kérdés
3 egyetemi szakot jelöltem meg, de mindháromra elég magas volt tavaly a ponthatár és ha meg lesz is, nagyon neccesen. Amikor végeztem az érettségivel, a szüleimmel sokat rágódtunk, hogy esetleg megjelölök egy költségtérítéses szakot is, de végül úgy döntöttem, nem verem ekkora költségbe a családot. Most még is megbántam, hogy csak állami szakokat jelöltem meg. Van még valaki így ezzel? Ti mennyire izgultok, hogy bekerültök e állami szakra? S aki költségeset jelölt meg, ti is izgultok, vagy nektek nem kell aggódni? Nekem térítősre bőven meglenne a pontom, de hát ezt már elszúrtam.
2011. júl. 20. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
pótfelvételin még jelentkezhetsz, valószínű csak költségesre... én is jelöltem költségeset, de valószínű, hogy államira felvesznek.
2011. júl. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igaz én már túl vagyok a dolgon 2 éve, de mivel az egyik legmagasabb ponthatárú szakot céloztam meg, én is türelmetlenül vártam az eredményt.

Én sem jelöltem költségtérítéses szakot - és úgy vélem, ha nem könnyűszerrel tudja kifizetni a család, akkor jobb is, ha nem jelölted. Ha nem kerülsz be, újraérettségizel valamiből, és megpróbálod jövőre. Egy évig pedig elmehetsz önkénteskedni külföldre, nyelvet tanulhatsz, világot láthatsz. Ma már bánom, hogy nem hagytam ki egy évet gimi után, mert jelenleg akkora a pörgés, hogy nem igazán engedhetem meg magamnak.

2011. júl. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, igaz én már mesterszakra jelentkeztem. Ha nem jön össze, akkor marad a pótfelvételi.

24/F

2011. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne félj ! Lesz, ami lesz, annyi lehetőséged van még javítani, újrafelvételizni :) Max elmész egy okj-re, kapsz rá 40pontot és újrafelvéteizel több ponttal :)
2011. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ne izgulj.Ha most nem sikerül, akkor jövő évre sok lehetőséged lehet. Akár okj-s tanfolyam(mondjuk én voltam ott, és 40pontot nem is kaptam,de legalább tanulgattam,meg diákom volt), vagy nyelvet tanulhatsz kulfoldon, vagy kicsit dolgozhatsz vagy lesz még 1 éved felkészüni az adott tantárgyakból.

Szóval ne aggódj. Persze ha nem sikerül szomorú leszel,csak azt ajánlanám,h valamit midnenkléppen csinálj abban az 1 évben,mert nem jó tengődni.

Tavaly engem nem vettek fel allamira, de most ugy néz ki,h felvesznek. ez az év alatt okj-m lett, nyelvvizsgám és sikeres érettségim.

Szóval ne izgulj és hajrá

2011. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok túl nyugodt, már megbántam a jelölt szakokat, tuti, hogy nem vesznek fel. Talán a pótfelvételi még szóba jöhet, de már abban se vagyok biztos. Szívás az egész...
2011. júl. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Fanny77 válasza:
minden megeshet, nem kell aggódni!! Tavaly se várta senki se ezt a hatalmas pontbeli ugrást! kitudja, lehet, hogy idén pont h nagyot esik!
2011. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én egy éve tudtam, hogy simán bekerülök államira ezért inkább várakozás miatt voltam izgalomban, sikerült bejutni egyébként?
2011. júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!