Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kittek a főiskoláról. Maradjak...

Kittek a főiskoláról. Maradjak költségtérítéses formába és fojtassam, vagy hagyjam ott, és okj-s képzést keressek?

Figyelt kérdés

Nemtudom mit csináljak. Átsoroltak költségtérítésesre, pedig mindent megtettem, hogy bennmaradjak, de nme volt elég. Az uj felsőoktatási törvénynek is van köze hozzá...:S

A gond csak az hogy 3-ad éves vagyok, és még ennyi hátravan...majd egy misibe kerülne a diplomám, ha egyáltalán elvégezném...:S

Vagy menjek, és tanuljak szakmát? Legszívesebben azt csinálnám. No de milyet? amivel ebben világban könnyen el lehet helyezkedni, és jól is fizet...


2011. júl. 21. 07:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Miért írod a folytassam-ot pontos j-vel?????

Ezenkívül költségtérítéses formában a helyes a fenti mondatban.

2011. júl. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
nem okoskodást, meg nyelvtanleckét kértem, hanem választ a kérdésemre. Köszi.
2011. júl. 21. 07:47
 3/16 anonim ***** válasza:

Ilyen helyesírással nem csoda,hogy kitettek. Neked kell tudnod,hogy képes vagy-e befejezni,amit elkezdtél.

Szakmát pedig olyant válassz,amit szeretsz. Nincs olyan,amiről elmondható,hogy biztosan sokat lehet vele keresni majd évek múlva.

2011. júl. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

passziváltasd magad és próbálj meg dolgozni...


hátha sikerül annyit félretenni ami elég


meg azt hiszem h lehet költségtérítés-csökkentést is kérni

szociális alapon


legvégső esetben diákhitel


amúgy nem hiszem h a felsőokt.törvénynek van ehhez köze


az még tudtommal nincs is hatályban


sztem csak simán a többieknek jobb lehetett az átlaga


amúgy neked mennyi lett?

mennyit kéne fizetned félévente?


ja és még vissza is kerülhetsz ám államira is ha ügyes vagy..

ne könyveld el h mostmár végig fizetős leszel..


melyik suli/szak ez?

2011. júl. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

jav:

*passziváltasd

Ja és sztem OKJ-ba ne feltétlen kezdj bele, csak azért mert Itt most így akakultak a dolgok.


Ne kapj bele mindenfélébe.. annak semmi értelme


Próbálj megoldást keresni erre a helyzetre hamár 3 évet elvégeztél.

2011. júl. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Felesleges foytatnod a sulit.
2011. júl. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

a 3. félévemet kezdeném most.

De nagyon sz*patnak...:S

Változott a szociális helyzetem is, most nemtudom ezért raktak e költségesre....:S vagy mert tényleg a többieknek jobb az átlaguk...nade annyival?

De ha passzívon leszek, akkor csinálhatom az okjs-képzést?

vagy ink iratkozzak ki, és a munkanélküli központ által szervezett tanfolyamokra járjak el?

Am gépészmérnöki szakrol van szó.

Ugy van, hogy 30 kredit amit profitálni kellett volna a 2 félév alatt minimum. nos nekem van 25, és nem is paráztam eddig, mert mindig leviszik a ponthatárt..err idéntől nem, és tuti volt valami törvényváltoztatás vagy valami, mert az elmult 5 évben MINDIG levitték a ponthatárt.

Nemkérek abbol, hogy miért nem tanultam többet, megvolt rá az okom, nem vagyok könnyű családi helyzetben.

2011. júl. 21. 08:14
 8/16 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ma ilyen helyesírással főiskolára bejutni?
2011. júl. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

hagyjátok már a helyesírásával nem magyartanárnak megy..



na a válasz:


azt hiszem nem regisztrálhatsz munkaügyibe ha passzívon vagy.:S


szóval vagy az egyik v a másik


sztem a 25 kredit nem volt elég..

ez lehetett a baj:S



mindenképp próbálj valahogy bentmaradni!!


gépészmérnökként nagyon jó esélyeid lesznek később

ne hagyd ott ha egy mód van rá.

2011. júl. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Na, azt sem tudod, hányad éves vagy? Először azt írod, harmadéves lennél, most meg azt, hogy a 3. félévedet kezdenéd. Az, hogy átsoroltak költségesre, abszolút nem egyenlő azzal, hogy kitettek a suliból - csak a képzési formák között soroltak át.


"Változott a szociális helyzetem is, most nemtudom ezért raktak e költségesre....:S vagy mert tényleg a többieknek jobb az átlaguk...nade annyival? "

Ne mentegesd vagy álltasd magad, a szociális helyzetnek ehhez semmi köze. Csakis átlag alapján sorolnak át, igen, ezek szerint a legrosszabb államisok között voltál. Az én szakomon az első év után akár 3,5-el is simán át lehetett kerülni költségesre, még picit jobb eredménnyel is.


"Ugy van, hogy 30 kredit amit profitálni kellett volna a 2 félév alatt minimum. nos nekem van 25, "

Most olvasom ezt - tudnod kellett volna, hogy ha nem éred el a minimum 30 kreditet 2 félév alatt, akkor automatikusan átsorolnak. Ennyire törődsz a saját dolgaiddal? Nem becsülted meg nagyon, hogy felvettek...


"mert mindig leviszik a ponthatárt..err idéntől nem, és tuti volt valami törvényváltoztatás vagy valami, mert az elmult 5 évben MINDIG levitték a ponthatárt. "

Te jó ég, a ponthatároknak semmi köze ahhoz, hogy kit hogyan miért mikor sorolnak át. Olvasd el a TVSZ vonatkozó rendelkezéseit.


Szerintem mindenki jobban jár, főleg te is, ha OKJ-zni mész. Olyan hiányosságokat látok, hogy szerintem jobb, ha ott próbálkozol, főleg ha kedved is lenne hozzá. Ha meg később összeszeded magad, majd újra jelentkezel (akár állami képzésre is... hjajj), és el tudod fogadtatni az eddigi kreditjeidet...

2011. júl. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!