Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 14éves vagyok, majd ha elballa...

14éves vagyok, majd ha elballagok 8-ból akkor dráma tagozatra szeretnék menni. Eddig nem foglalkoztam ilyenekkel. Nem késő most el kezdeni? :O

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon tehetségesnek kell lenned ahhoz hogy színész lehess.Valószínűleg már késő de azért menj el valahova ahol ezt megtudják mondani.

Miért akar mindenki pszichológus meg színész lenni??

2011. júl. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom még mi szeretnék lenni amúgy!

Csak szüleim is és barátaim is mondták hogy szerintük meg van bennem az a plussz ami egy színésznőhöz kell :)

Csak nekem azzal van a problémám, hogy egy 6soros verset is 1 óráig tanulok meg, hát akkor az 50oldalas szövegkönyvel mi lesz??

Gondolkoztam már a média szakon is... Nem tudom igazából mit kezdjek magammal :)

De Ha tud valaki valami jót ajánlani akkor hallgatom :)

2011. júl. 22. 18:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi érdekel? Milyen tantárgyak mennek nagyon, miben vagy jó?

Dráma szakra csak akkor menj, ha tényleg van hozzá tehetséged, jó vagy irodalomból stb. :D

2011. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Magyarból jó vagyok.

Biológiából jó vagyok.

Testnevelésből jó vagyok.

Ének-zenéből jó vagyok.

Etikából jó vagyok.

Informatikából jó vagyok.

Rajzból úgy ahogy...a kötelező anyagot nagyon tudom, de mást nem!


Azonban a legfontosabb tárgyakból vagyok rossz :(

Matek

Fizika

Kémia

Földrajz

Ezekből vagyok rossz.

2011. júl. 26. 16:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Média szakot érdemes ilyen fiatalon elkezdeni. Én 23 voltam, amikor nekifutottam, de mivel legalább 8-10 év aktív gyakorlás és "alkotás" kell ahhoz, hogy szépeket, kreatívokat tudj csinálni, mindenképpen érdemes minél fiatalabban elkezdeni.


Az a szép a médiában, hogy már az egyszerű informatikai felhasználókhoz is eljuthatnak mindenféle szoftverek, amikkel alkotni lehet, gondolok itt videókészítésre, -vágásra, feliratozásra, 3D-s grafikákra. Szépeket lehet vele, tényleg :)


Ami nem szép a médiában, hogy nehéz elhelyezkedni a szakmában. Egyelőre eléggé belterjes a társaság, bár most már egyre több helyi-, magán-, webtévé alakul, ami régebben még nem volt divat.


Ha a dráma szakot választod, és eljutsz majd a Színművészetiig, tudnod kell róla, hogy a felvételin az alapján válogatnak, hogy adott karakterre szükségük van-e éppen. Van egy nagyon profi ismerősöm, színész, mesemondó, szaval, hangszereken játszik, sajnos mégsem sikerült bejutnia a Színművészetire. Őszintén szólva, nem értem, hogy miért, sok-sok magyar színészt helyből lepipálna, ha bekerülne a szakmába. Talán épp' a szakma belterjességét őrzik így, ki tudja...

2011. aug. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy késő elkezdeni.

Én mondjuk már kicsi korom óta foglalkozom ezzel, de van ismerősöm ki csak pár éve. Sosem késő elkezdeni ha igazán fanatikus vagy :D

De Kedves kérdező, a 6 soros versnek 3 olvasás után a fejdben kell lenni, ha ide akarsz jönni.

2011. szept. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem hülyeség.

Oktatnak drámaelméletet, színháztörténetet, tréningek vannak, beszédtechnika illetve mozgáskultúra képzés.

Aki ezzel akar foglalkozni annak nem hülyeség, aki közgazdász akar lenni az meg ne szólja le más érdeklődését.

2012. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a színészet a tévhitekkel ellentétben nem szavalásból meg szépen nézésből áll. Egyébként a képzőművészetről is sokan gondolják, hogy ha le tudsz másolni élethűen egy emberi arcot, akkor nyert ügyed van, elismert művész leszel és onnantól nem is kell köszönnöd senkinek, csak biccentesz.
2014. nov. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!