Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Teljesen ingyenes az esti...

Teljesen ingyenes az esti OKJ-s tanfolyam párhuzamos képzésnél is?

Figyelt kérdés
Két helyre iratkoztam be szeptemberben, az egyik teljesen fizetős, a másik meg elvileg ingyenes. Ingyenes úgy is, hogy párhuzamosan tanulom a kettőt? (Elmúltam 22, és nincs okj-s végzettségem.)
2011. aug. 22. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Az esti képzések 95%-a fizetős.

Ennek nagyon kérdezz utána, mert a 23-as korhatárt különbözőképpen szokták értelmezni. Van ahol addig kezdheted meg ingyenesen a képzést, de van ahol 23 éves korig bezárólag kell befejezni.

Az pedig, hogy az első okj ingyenes. Nem szó szerint kell értelmezni.

2011. aug. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Elvileg úgy van, hogy 22-23 éves korig lehet nappali tagozaton, iskolarendszerben tanulni. Estin nincs korhatár. Azt írták, hogy nem kell költségtérítést fizetni, csak a vizsgadíjat.


Ide jelentkeztem:

[link]

2011. aug. 22. 19:40
 3/5 anonim válasza:
Ingyenes, ha nincs OKJ képzésed. az a kérdés, hogy a másik képzés is államilag elismert OKJ képzés lesz? Idén múltál el 22, mert akkor még nappalin is tudsz kezdeni.
2011. aug. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, a másik is OKJ-s képzés, viszont azt egy magánsuliban fogom tanulni, nappali tagozaton, és fizetek érte.(Valahol valami olyasmit olvastam, hogy a fizetős képzés "nem számít", ugyanúgy jár az ingyenes képzés, de nagyon bizonytalan vagyok) A fizetős suli 1 évvel hosszabb képzés lesz, mint az esti. Sajnos nem idén múltam el 22.
2011. aug. 22. 23:19
 5/5 anonim ***** válasza:

De azt feltüntetik minden esetben, h fizetős v. nem?

(Csak az iskolarendszerű képzés térítésmentes)

2016. ápr. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!