Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinusra és az ELTÉ-re...

A Corvinusra és az ELTÉ-re tényleg csak bekerülni nehéz?

Figyelt kérdés
Sokaktól halottam, azt, hogy ezekre az egyetemekre csak magas a pontszám viszont aki bent van már könnyen végig csinálja, meg halottam ennek az ellentétét is, (ELTÉn beül engem az ÁJK és a TÁTK érdekelne, mert tudom, hogy a karok közt is van különbség)
2011. júl. 25. 00:48
 1/6 anonim válasza:
Igen, mert bentmaradni lehetetlen...
2011. júl. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ELTE-re bekerülni szerintem nem nehéz, mert a gyenge érettségit 1 év alatt fel lehet javítani.


ELTE ÁJK: elvégezhetetlen, képtelenségnek tartom.


ELTE TáTK: attól függ azon belül mit akarsz, de minden képzésen vannak problémás tárgyak. Van ahol minden félévben 2 is. Itt nagyobb esélyed van, mint az ÁJK-n a diplomára, de nem sétagalopp.

2011. júl. 25. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én elvégeztem az ÁJK-t.

- Nem olyan nehéz bekerülni, bent maradni sem annyira bonyolult, jól elvégezni nehéz. (Ami nem azt jelenti, h jó jegyekkel, hanem h utána tudj is valamit kezdeni.)

- Ennek ellenére 20-30 embert minden évben kirúgnak, és kb ugyanennyien adják fel.

Sok sikert!

2011. júl. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

TÁTK-on egyes szakokra irtó nehéz bekerülni, egyesekre kevésbé.

Szórás van itt is, épp nemrég nézegettem, hogy a kezdő csapatból nem sokan diplomáztak. Mondjuk még mindig többen mint pl. fizika szakon az induló 100-150-ből kb 3-an, itt a 10-20 megvan.

2011. júl. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ezek szerint akkor lehet jobb lenne pl. a Pázmány?
2011. júl. 25. 17:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Bekerülni mondjuk nehéz, mert magasak a ponthatárok, így érettségin nagyon jól kell teljesíteni, pluszpontokat vinni stb.


És miért baj az egyébként, hogy "bent lehet maradni" egyetemen? Való igaz, itt nem szórják az embereket passzióból, nem javítanak hasraütésszerűen vizsgákat, mint mondjuk műszaki egyetemeken. Egyetemről csak úgy tudsz "kiesni", ha annyiszor buksz egy tárgyból, hogy többször már nem próbálkozhatsz, vagy olyan rossz az átlagod, hogy átraknak költségesre, és nem tudod kifizetni és folytatni. Ehhez vagy lustának/butának/hanyagnak kell lenni, vagy olyan egyetemre járni, ahol direkt szivatják az embereket.

Az semmit nem mutat egy tudományterület nehézségéről, hogy hányan buknak ki egy szakról. Igenis lehet nehéz bölcsészkaron is hétről hétre több száz oldalakat elolvasni egyetlen szemináriumra. A diploma értéke nem ettől függ, hanem a valódi tudástól, ami mögötte van, és attól, hogy a munkaerőpiacon van-e kereslet a tudásodra.


Visszatérve a BCE és ELTE kérdésére: eléggé félvállról kell venni a szakot mondjuk G vagy T karon ahhoz, hogy el kelljen búcsúznod az egyetemtől. Szóval ilyen szempontból igen, könnyű bent maradni, de ha nem veszed komolyan a szakot, és csak vizsgaidőszakban magolsz, nem lesz valódi tudás a kapott papír mögött, és kb. semmit nem ér a dolog. Ha szorgos vagy és kihasználod az egyetem nyújtotta lehetőségeket, akkor szép karriereket lehet felépíteni.

2011. júl. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!