Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik tantárgyból érdemesebb...

Melyik tantárgyból érdemesebb emelt szintű érettségit tenni?

Figyelt kérdés

A történelmen és a magyaron gondolkozok... mindkettőből jó vagyok, viszont a töriről azt hallottam hogy nagyon nehéz:S

Szerintetek melyiket érdemes választanom? Vélemények?..:)


2011. júl. 25. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez csak tőled függ... Mind a kettő nehéz a maga nemében, de magadat kellene megkérdezned: mit szeretsz jobban, miből lenne kedved többet tanulni?
2011. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen a törit ajánlanám. Egy kis tanulással nagyon szép eredményt érhetsz el belőle. Szerintem, ez az egy érettségi, ahol nem olyan nagy a szakadék a közép és az emelt szint között. Én 4éven keresztül 4es voltam töriből, és az emelt érettségim 83% lett.
2011. júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindenki a törit ajánlotta nekünk. Amúgy szerintem elve könnyebb, mert konkrét dolgokat megtanulsz és annyi, nem az, hogy van kismillió mű és akkor abból akármelyikkel szembesülhetsz az érettségin, amit még nem láttál előtte és nem is értesz.


Az emelt töri érettségi szerintem elég primitív. Az írásbeli részen egy-két olyan apró kérdés volt, amit nem tudtam, de mikor láttam a megoldókulcsot, akkor úgy voltam vele, hogy jé, ez hogy nem jutott eszembe! Szóval semmi nehéz, soha nem hallott dolog nem volt. A kifejtősek azok mind könnyűek voltak. Szóbelin meg a kihúzott tételen ott csodálkoztam, hogy biztos az emelten vagyok-e, mert gyakorlatilag a kis térképen, meg a forrás szövegekben MINDEN benne volt, amit el kellett mondanom, nekem csak szöveget kellett köré gyártani, meg sorba szedni a dolgokat.

2011. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt történelemre leglaább tudod, hogyan kell felkészülni. A amgyar emeltre sosem tudsz teljesen felkészülni, mert a javítás során szinte bármibe bele lehet kötni, annyira szubjektív szempontok alapján értékelik.
2011. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
mindenképp töri!sokkal jobb eredmények születnek mint magyaron,a magyar tényleg nagyon nehéz, én magyar faktos voltam,és az összes magyartanár lebeszélt róla, végül senki nem is ment emeltezni belőle.szóval töri!
2011. júl. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igazából, már tavaly érettségiztem.. de nem vettek fel fősulira, szóval muszáj leszek megpróbálkozni egy emelt szintűvel...
2011. júl. 25. 10:58
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Töri.

Magyarból még egy múltszázadbeli költőnek sem ajánlanám, és ezt most komolyan mondom.

2011. júl. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én még annak sem, akinek a művét elemezni kell, még a végén lepontoznák, hogy nem is úgy kell érteni.
2011. júl. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A magyar az nagyon szubjektív: ha tetszik a tanárnak, 5-ös, ha nem, akkor 2-es. Ennyi. Töriből viszont a pontos anyagot kell megtanulni, és ha szépen fogalmazol, tökéletes lesz. Abba nem köthetnek bele.
2011. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

11:28

ez azért így nem teljesen igaz :)


Egyébként én magyarból emelteztem idén, és örültem, hogy így választottam. Szenvedélyem az irodalom, az írás már kisgyerekkorom óta. Tapasztalataim szerint csak olyanok tudnak 60-65%-nál jobbat írni magyaron, akik élik, élvezik az irodalmat, nem csak beseggelik. Aki a középiskolai tankönyvekre alapoz, meg amit órán leadnak, annak persze, hogy zsákutca a magyar emelt :)


A törit sokkal könnyebb megtanulni. Én azért nem választottam, mert sok a lexika és az olyan összefüggés, ami nem egyértelmű. (Meg mert szeretem a magyart. Idén amúgy is könnyebb volt, mint bármikor.)

2011. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!