Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így még adhatok be pótjelentke...

Így még adhatok be pótjelentkezést az idén?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem és rendes jelentkezést adtam is be, de amit első helyen jelöltem meg (és ahova a legjobban menni szerettem volna) oda nem vettek fel. Biztonságból megjelöltem egy másik sulit is, oda elég is a pontom, de eredetileg sem akartam odamenni. Most találtam egy sulit, ahol tanulhatnám azt, amit szeretnék, de nem tudom, hogy adhatok-e be pótjelentkezést így. Februárban még nem tudtam, hogy ott is indul ez a szak, a másik szakot meg nem jelöltem meg ott, ami érdekel még.. Tudom eléggé felelőtlen voltam, de mostmár mind1. Volt valaki hasonló helyzetben? Ha igen, mit tudtál tenni? Mit javasoltok mit kéne tennem? Előre is köszy a válaszokat.
2011. júl. 26. 13:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
Pótfelvételit nem adhatsz be,hiszen valahova(mindegy,hogy 1.2.3.v.100.helyre),de valahová felvettek. Jövőre felvételizhetsz ismét ÚJ helyre.
2011. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszy a választ! Ez most eléggé elkeserített..
2011. júl. 26. 13:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy minek kellett olyan sulit megjelölnöd, ahová eleve tudtad, hogy nem akarsz menni.

Így most már marad a keresztféléves felvételi, ha meghirdetnek, illetve egy év múlva a rendes felvételi.

2011. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És lehet még valamit tenni, hogy ne kelljen odamennem ahova nem akarok?
2011. júl. 26. 14:20
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért jelöltem csak meg, mert kellett egy z-terv, ha minden kötél szakad.. És akkor még talán érdekelt egy kicsit. De már kb. mindenki ilyen kommunikáció-médiatudomány szakra megy, munkás se biztos, hogy lenne vele..
2011. júl. 26. 14:21
 6/11 anonim ***** válasza:
annyit tehetsz, hogy nem mész el beiratkozni és ennyi. Én sem iratkoztam be tavaly, pedig felvettek, nem lett belőle semmi, szeptember végén kaptam egy papírt h elutasítottak, mivel nem iratkoztam be.
2011. júl. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszy a választ! Erre már én is gondoltam. Valószínűleg visszamegyek a sulimba egy 1 éves OKJ-s képzésre és majd jövőre újra megpróbálom. Mást nagyon nem tudok tenni..
2011. júl. 26. 15:42
 8/11 anonim ***** válasza:
ez így bukfences. fel nem bírom fogni, mi a fűzfának jelöl meg valaki olyan helyet, ahova nem akar járni???
2011. júl. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mert akkor még valamennyire érdekelt, valamit még muszáj volt megjelölni és mert biztos voltam, hogy vagy az első vagy a második helyen bent vagyok.
2011. júl. 27. 11:00
 10/11 anonim válasza:

Én is így jártam, szóval én is megértem a problémádat, ráadásul én egy tőlem tök messze eső egyetemre kerültem be, mert nem néztem meg a várost, lehet bántani, nekem egyértelmű volt, hogy SZIE csak Gödöllőn van... szóval a lényeg én írtam a fevi infónak egy levelet, hogy mit tehetek és a következőt küldték válasznak_


Tisztelt Érdeklődő!

Amennyiben az általános eljárás során felvételt nyert valamelyik jelentkezési helyére a pótfelvételi eljárás során nem nyújthat be jelentkezést. Amennyiben felvételt nyert, azonban inkább másik intézményben kíván tanulmányokat folytatni, a következőket teheti:

a) Ha nem teljesen biztos még a szándéka, megteheti, hogy a felvételi döntés alapján beiratkozik, ezzel ugyan létrejön az intézménnyel fennálló hallgatói jogviszonya, de – amennyiben az intézmény tanulmányi- és vizsgarendje ezt lehetővé teszi – „halaszthat”, vagyis szüneteltetheti a hallgatói jogviszonyát. Amennyiben azonban az első félévben nem lehet halasztani, illetve nem halaszt, már ez a félév is be fog számítani a támogatási időbe, vagyis ezzel csökkenni fog az államilag támogatott féléveinek száma.

b) Beiratkozik oda, ahová felvették, és kéri az átvételét egy másik intézménybe. Erre kizárólag akkor van mód, ha a „fogadó” felsőoktatási intézmény szabályzata lehetővé teszi, ezért erről a kiszemelt másik felsőoktatási intézményben tájékozódjon!

c) Nem megy el a beiratkozásra. Ebben az esetben azonban később már csak új felvételi eljárás eredményeként iratkozhat be akár ebbe, akár másik intézménybe.


Én szerintem a B pontot választom, miszerint átjelentkezem később, csak meg kell várnom, ameddig vissza jelez az az iskola ahova menni szeretnék, hogy vesznek e át tanulókat és természetesen az már költség térítéses. Az A pontban leírtak nem is tiszták, de jövőre meg azért nem jó, mert befogják vezetni, hogy nyelv vizsga, egy emelt és egy természetismereti érettségi is kell majd a főiskolára való bejutáshoz. Szóval a helyedben nem mennék OKJ-r legalábbis nekem ez a véleményem, ugyan ebben a cipőben. Minden esetre sok sikert!!! :)

2011. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!