Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy megy Magyarországon az...

Hogy megy Magyarországon az érettségi, és mi jönni utána? Van esetleg előtte valamilyen szünet? És mikor jönni a szalagavató? Az érettségit mikor adják át?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan válaszokra lenne szükségem nekem, amik biztosak, vagyis valaki már megélte őket. Egyik barátnőmmel jöttem Magyarországra, és szeretnénk megtudni hogy megy ez az egész a gimnázium végén. Szóval nagyon örülnénk neki, ha valaki részletesen magyarázná el nekünk ezt az gészet, nagyon fóntós lenne ez. A válaszokat elóre is nagyon köszönni !! :))
2011. júl. 28. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi 2 részből áll, az irásbeliből és a szóbeliből. Az írásbeli rögtön ballagás utáni héten van, tehát nincs szünet, viszont a szóbeli kb. egy hónappal később, tehát ott van szünet, lehet tanulni a tételeket.

Az érettségit a szóbelik utáni záróünnepségen adják át, nálunk úgy volt, hogy valaki délelőtt még vizsgázott, délután pedig átadták.

A szalagavatókat minden iskola más időben tartja, általában november és január között valamikor.

2011. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12-be, általában novemberbe vannak a szalagavatók. januárba tablókép készítés, plusz jelentkezés beadása. Aztán készülés kemény az érettségire, ami nekünk egy pénteki napon volt április végén. Aztán jött a hétvége, majd hétfőtől csütörtökig érettségi. Aztán rá asszem 2 hét múlva jött a szabadon választott tárgy érettségije. Utána júliusba kiderült a pont, hogy bekerültem az egyetemre, szeptember elején pedig kezdés.
2011. júl. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12-ben, az utolsó évben szeptembertől megkezdődik a készülés a szalagavatóra és az érettségire. A szalagavató ünnepség minden suliban máskor van, november-február között, nálunk pl mindig február 17 körül van, egy pénteki napon. Itt általában műsort adnak a végzősök, ének, szavalat, beszédet tart egy végzős diák és egy osztályfőnök. Itt "megszalagozzák" a diákokat, mindenkire feltűz az ofő egy kis szalagot, amin ált a suli neve van, és az az időtartam, míg a diák oda járt. Mindig szokott tánc is lenni, van ahol minden osztály táncol, van ahol mindegyik osztályból csak néhány ember. Április végén, ált legutolsó napján van a ballagás, mikor a végzősök többet nem járnak suliba és az utána lévő hétfőn kezdődik az érettségi időszak. Egymás utáni napokon magyar, matek, töri, angol, német stb. tárgyakból. Majd ált június közepén van a szóbeli rész. A szóbeli utolsó napján pedig átadják az érettségi biziket. A legtöbb osztály tart magának a bankettet, mikor elmennek egy étterembe a volt tanáraikkal, és megünneplik, hogy leérettségiztek.
2011. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jah, azt elfelejtettem, hogy a felsőfokú szakképzésre, szóval ha valaki egyetemre/fősulira akar menni, arra élt febr 15ig lehet beadni a jelentkezést. Sok papírt kell kitölteni, pénzt befizetni ilyenek. Ezzel kb egyidőben előre le kell adni, hogy milyen tárgyakból akarsz érettségizni, és milyen szinten.
2011. júl. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
lenni nagyon vicces
2011. júl. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönni a válaszokat szépen ! :) nagyon hasznosak lenni :)
2011. júl. 29. 10:30
 7/10 A kérdező kommentje:
bocsánatot kérek , de még mindíg nbem világos nekem hogy a szünetek mikor vannak ... valaki lécci írja még ide :) köszönöm :))
2011. aug. 4. 13:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Na ez kamu

Egyébként a középsulik sem egyformák- vannak szakközépiskolák (ott is van érettségi) meg vannak

a gimik (négy-, hat- meg nyolc osztályosak)

2014. jún. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az érettségi ugyanolyan mint másutt, vannak tantárgyak,

amikből kötelező érettségizni (vagyis matek, magyar, töri, választott tantárgy meg egy idegen nyelv) -

2014. jún. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és már kétszintűek az érettségik: van emelt szintű meg középszintű érettségi. Vannak olyan szakok a felsőoktatásban, ahova kötelező egy v. két tantárgyból érettségizni (pl. orvosi)
2014. jún. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!