Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor hogy megy az...

Most akkor hogy megy az érettségi?

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretnénk kérni. Régen érettségizett egy ismerősöm, így a régi rendszert tudom, no de mi van az újjal? Külföldön élek, így nem vagy annyira tisztában vele. Hány tantárgyból kell érettségizni? Melyek a kötelezők? Ez lesz érvényes a jővő iskolaévbe is?

Én még arról tudok, hogy matek, magyar, töri kötelező, plusz egy idegen nyelv illetve még egy választott tantárgy. (bár ez kb 4 évvel ezelőtti adat)

Akkor most hogy is van?


2011. okt. 24. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tehát 5 tárgyból kötelező érettségizni ezek (ahogy te is írtad) a matek, töri, magyar, egy idegen nyelv és egy szabadon választott tárgy. De! 2005-től érvénybe léptek bizonyos újítások, először is a kétszintű érettségi. Ez azt jelenti, hogy lehetőséged van az úgy nevezett emelt szintű érettségire (alapból mindenből középszinten kell), ami nehezebb, mint a középszint viszont 50 pluszpontot adnak érte. Bizonyos szakokon alapból megkövetelik, pl orvosin kötelező vagy bioszból vagy kémiából vagy fizikából az emelt.

Fontos kiemelni, hogy csak akkor kapsz az emelt érettségidért pluszpontot, ha az adott szakon a tárgy megkövetelt. Ezt úgy értem, ha mondjuk te töri szakra szeretnél jelentkezni, ahol a következő tárgyakból kell kettőt választani a pontszámításhoz : történelem, magyar vagy egy idegen nyelv, akkor te nem kapsz pluszpontot az emelt matek érettségidért, de az angolodért már igen.

Vannak szakok ahova nem elég az 5 tárgy, ismét az orvosit tudom felhozni példának. Ugyanis az orvosin kötelező biológiából és mellette kémiából vagy fizikából (legalább egyet emelt szinten) teljesíteni. Így máris 6 érettségi tárgyad van.

Na dióhéjban ennyi lenne. A pontszámítást ismered?

2011. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

A pontszmítást körülbelül tudom, csak ezzel nem voltam tisztában, mivel hallotta olyasmit, hogy megváltozott, de ezek szerint nem. :)

És mi van, ha valaki művészeti suliba megy? Akkor milyen választott tantárgyat kell megnevezni?

2011. okt. 24. 16:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát a művészeti sulit pontosan nem tudom (esetleg ott kellene megkérdezni, mert sulinként változhat), de én pl német nemzetiségi tagozatra jártam, ahol meg volt írva, hogy kötelező 1 tárgyból németül érettségizni a törin és persze a német irodalmon kívül. Tehát valahol ki van adva, hogy mi az 5. tárgy, viszont ez nem akadályoz meg benned abban, hogy bármi másból még érettségizz. Osztálytársamnak így összesen 7 érettségije volt, mert orvosira készült.
2011. okt. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen "művészi(!)

Zene v. képzőművészeti

2013. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!