Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felvételin gondolkodók...

A felvételin gondolkodók miért azt kérdezik, "x szakkal mit lehet dolgozni? ", és miért nem a megálmodott karrierjükhöz keresik a megfelelő képzést?

Figyelt kérdés
Talán a kérdés költői, de azért felteszem.
2011. júl. 30. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
szerintem azért, mert rájönnek, hogy azzal a dologgal amit szívesen csinálnának, nem lehet sok pénzt keresni... ez nagyon sok emberrel így van, ezért kényszerből elkezdik keresni, hogy melyik képzéssel hol lehet elhelyezkedni, és hogy az majd mennyi pénzt jelent...
2011. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert van akinek a szak neve tetszik pl: nemzetközi gazdálkodás, vagy munka és TB-jog, de nem tudja, hogy ez mit is takar.

Kevés az olyan ember, aki tudja, mi az álom munkája.

2011. júl. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
mert egyrészt nincsen még teljesen konkrét elképzelése, hogy mit is akar majd csinálni, csak homályos elképzelések, hogy az is érdekes lehet, meg amaz is, másrészről meg azzal sincsenek tisztában, hogy mik között lehet gondolkodni, hogy milyen munkák is léteznek, ezért a rendelkezésre álló képzések közül nézegetik a szimpatikkusnak tűnőket, és azokról igyekszenek megtudni, hogy mégis mit takar, mire jó.
2011. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért mert tudják, hogy szép dolog hogy van egy álmod, de van annyi eszük, hogy utána járnak, mit is tudnak vele kezdeni, hol fognak elhelyezkedni, el tudják-e majd tartani eljövendő családjukat. Én okosnak tartom az ilyen fiatalokat.
2011. júl. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

A realitás talaján állnak és teljesen igazuk van. Lehet álmodozni, de nem Magyarországon. Én is kommunikációt vagy pszichológiát tanultam volna, de semmire se mentem volna vele.

Ezért felvételiztem pénzügy-számvitelre(jó voltam matekból is,akkor miért ne). Már lassan 1 éve vagyok gyakornok egy cégnél,teljes munkaidős leszek, ha elvégezem jövőre a mesterszakot, uh jók a kilátások. Nem bántam meg h ezt választottam :)

2011. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szóval ezek szerint érett dolog jelentkezni egy jól hangzó szakra, aztán ott szembesülni vele, mire is lesz elég (ahogyan az főlegg bölcsészkarokon történik)?
2011. júl. 30. 22:17
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező a kérdezősködés pont ezt akarja megelőzni! Hogy NE jelentkezzenek olyan szakra, amivel később em találnak munkát!

Azzal egyetértek, hogy előbb kell gondolkozni, aztán szakot választani. De az is tény hogy sokan 18-19 évesen nem tudják még, mihez kezdjenek, ezért választanak valami jól hangzó sulit...

A bölcsész dumát hagyjuk már, lerágott csont.

2011. júl. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ez így rendben is volna, de igenis sokszor azt látom, hogy már régen meg volt a felvételi, nyár van, várja az illető a szeptembert, és akkor kérdezi csak ezt meg.


Ha viszont arról van szó, hogy nincsenek elképzelései a jövőjével kapcsolatban, az is érthető, csk azt nem értem, miért nyugodnak sokan bele, és csak azt nézik, mivel lehet pénzt keresni. Nem élek álomvilágban, látom a reális lehetőségeket, de hiszek abban, hogy nem élhet meg az ember olyan munkából, amelyet nem szeret. Vagy legalábbis kerülendő.

Helyes, ha próbál valahogy rátalálni a neki megfelelő útra, de nem hiszem, hogy a felvi.hu szakkeresője lenne a legalkalmasabb erre.


A bölcsészeket meg véletlenül sem akartam bántani, főleg mivel én is ott végeztem (illetve tanulok még most is), de állítom, hogy a 80%-ának semmi keresnivalója ott, és pl. "azért megy magyar szakra, mert szerette a magyar faktot".

2011. júl. 30. 22:39
 9/13 anonim ***** válasza:

22:09-es, hova jártál pénzügyre? és melyik szakirányt illetve mestert választottad? jól keresel? szereted a (leendő) munkád?

én most kezdem a BGF-en, remélem bejön. :)

2011. júl. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

22:09 vagyok:


PTE-KTK-n kezdtem pénzügy-számvitelen, aztán ugyanitt jelentkeztem pénzügy MSC-re levelezőn.Vállalati pénzügyi szakirányon vagyok.

Az alap diploma után egy állami cégnél gyakornokként kezdtem. De oda is pályázni kellett: önéletrajz,motivációs levél, aztán kiválasztottak, tesztet kellett írni,és végül egy felvételi beszélgetés volt.

Először körbevezettek a cégnél, megismertem h ki kicsoda, milyen munkát végeznek, meg volt 1-2 tréning is (pl: kommunikációs). De még plusz szakvizsgákat is le kell majd tennem.

Most éppen a bérszámfejtésen figyelek és tanulok, egyre több feladatot bíznak rám, de ha vmit még nem tudok a kollégák nagyon kedvesek és segítenek :)

2011. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!