Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minek nevezzelek? Most nem...

Minek nevezzelek? Most nem tudjuk, mi legyen? A megálmodott, vagy a választott? Ti melyiket választanátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

azoktól kérnék véleményt,tanácsot,akik tudatosan választanak gyermeküknek nevet,vagyis fontosnak tartják a jelentést,azt h köthető e a névhez történelmi,mitológiai stb személy, és esetleg a numerológiát is segítségül hívják.


a történetem/dilemmám / direkt nem írom a konkrét neveket,h csak az alábbiak szerint alkossatok véleményt..


lányunknak választottunk nevet. a jelentés,és az "akihez" kapcsolható tette vonzóvá. majd egy éjjel álmomban kérdezgettem a lányomat h őt most így vagy úgy hívják?

ő egy új névre tette a voksát le.

mint kiderült,a régi és az új név gyökere ugyanaz,így a jelentése stb is.


aztán most találkoztam megint egy névvel,most már a numerológiát is segítségül hívtuk,és a 3.variáció tetszene a legjobban,mert a számmisztikai elemzése a babára nézve ennek a legkdvezőbb. az érdekessége az,h a jelentése ennek is az ami a másik kettőnek,csak más korba,és helyre helyezhető az "illető" akinek ez volt a neve.


most nem tudjuk,mi legyen? a megálmodott,vagy a választott? ti melyiket választanátok ebben a helyzetben?


2009. jún. 22. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Megálmodott!!!

Én is így kaptam a nevem,ami 35 éve egyáltalán nem volt gyakori.(mármint a név)Érdekessége,hogy édesapám álma volt.

2009. jún. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tetszeni ugyanúgy tetszik nektek mindegyik?
2009. jún. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amelyik a szívedhez közel áll. Amit ösztönösen tudsz használni.

Sokáig én is mindig gondolkoztam azon, hogy milyen neveket választanák a gyerekemnek. A fiú nevekkel könnyen kibékültem, a lányokéval nem. Aztán egyszer csak beugrott a hogy tetszik egy bibliai név, ami mögött egy zsidó személyiség takarózott. Én már nem vagyok zsidó, de a gyökereim azok. De ez teljesen tudatalatti választás volt.

Aztán terhes lettem és nem akartam tudni a gyermekem nemét. A fiú neveket állandóan variáltuk. A lány a kezdetektől fogva maradt és nem is akartuk megváltoztatni. És ez egy nagyon erős érzés volt. Lányom lett, és megkapta gondolkozás nélkül a nevét, mert már évek óta várt rá.

2009. jún. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amegálmodott! Ez annyira csodálatos, olyan, mintha a babád üzent volna!!!Leírod ha elég választ kaptál a neveket? engem nagyon érdekelne. köszi!
2009. jún. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

igen.. a 2. és a 3. is tetszik,a 3. ráadásul 2 név,de az első része az azonos jelentésű, de a kettő együtt is szép,és tetszik..


gondoltunk rá h a 2.-at és a 3. első nevét hozzuk össze,de ott meg a numerológia nem az igazi...

2009. jún. 22. 15:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Én a fiamnak adtam így nevet, hogy sose jutott volna eszembe az a név de megálmodtam már előre mielőtt ő megfogant volna.

Most a lányom nevére várok, vagyis hogy hátha megálmodom vagy ilyesmi, mert így "ésszel" válogatva egyik se tetszik, nem érzek rá a nevére...

Szóval én mindenképp az álombéli mellett döntenék :)

de nagyon különleges hogy a jelentésük ugyanaz a neveiteknek :)

2009. jún. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
utolsónak: hát éppen ezért nehéz nagyon!!!! mert h mind ugyanaz végülis!!!
2009. jún. 22. 16:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is azt mondanám hogy a megálmodottat, mert azt a baba "választotta", ő üzente. Viszont az is fontos hogy Neked melyik tetszik a legjobban, a baba is azt fogja a legjobban szeretni, amin Te igazán szívesen nevezed. (Bár a legritkább esetben nevezem nevén a lányunkat, van kb 100 beceneve...bár imádom azt is amit adtunk Neki :) )
2009. jún. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

igen,azt hiszem marad a megálmodott+az új első tagja..


így is szép,a számmisztikája ugyan egy kemény,vezéregyinéség csajszit "jelez",de amúgy is oroszlán lesz,úgyhogy alapból sem lesz egy kis nyuszika :)


akkor most leírom a neveket azoknak akiket érdekel,érdekességképpen:


1.kiválasztott név: Enikő-Enéh anyaistennő nevéből,aki Hunor és Magor anyja.

2.-megálmodott-Emese-Emese álmának mondáját mindenki ismeri,szóval ő is ősanya..

3. Rea Silvia a római mitológiában Romulus és Rémus anyja,vagyis szintén ősanya..Rea pedig az olümposzi istenek anyja..


így akkor Emese Rea lesz a neve:)


azért írjatok még ha erről is van vélemény :)

2009. jún. 22. 16:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan nem konkrétan megálmodás volt, de ösztönszerűen jött mindkét babánál a névválasztás.

Először persze írtunk listákat, mindenkinek megvoltak a favoritok, de nem jutottunk dűlőre. Próbáltunk kompromisszumra jutni, kombinálgattuk a lehetőségeket, aztán egyszer a férjem leírt egy nevet a papírra, és egyből tudtam, hogy ez lesz az!!! Pedig igazából egyikünknek sem volt a kedvencei között, sőt az én listámon nem is szerepelt!

A második babával meg csak olvasgattam a névkönyvet, ötleteltem a férjemnek, aztán az egyik névre rávágta, hogy mondjuk ez jó lesz. Nem volt túl lelkes, de én valahol belül megint éreztem hogy ez lesz az!!! Utána még keresgéltem mást, hátha valami jobban tetszik, de hiába, az a név már el volt döntve...

Én hiszem, hogy a babák választották maguknak. :)

2009. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!