Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért fontos annyira kisiskolá...

Miért fontos annyira kisiskolásoknál az íráskép?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki elsőtől mostánig ocsmányul ír, nekem a gyönyörű gyöngybetűim átalakultak egy futurisztikus rejtjellé...nm értem ezt a hozzáállást, hogy szidják a gyereket ha csúnyán ír. A formákat persze meg kell tanulniuk, de felsőtől kezdve úgy is köpnek rá, hogy ki hogy ír- csak osztályozható legyen, felnőttkorban meg pláne. más részt meg úgy is a személyiségtől függ az írás.
2011. júl. 30. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért igyekeznek egy egységes szép felé terelni a tanulókat, és ha ezt az egységes szépet elsajátítják, onnan alakulhat ki a saját személyiségnek megfelelő íráskép.

Azért teljesen más hatás a gyereknek is ha megkövetelnek egy egységes szépet, mintha azt mondják: Józsika nembaj az A betűt nem így írjuk, de sebaj, nem kell megtanulni mert 5 év múlva ha megtanulod sem írod úgy...


Amúgy gyöngybetűkkel soha nem írtam, csak amikor emgtanították. Utána "gyorsított" folyóírással, majd egyszer jött egy "ötlet" a nyomtatott kisbetűk írására. Gyakorlatilag olyan betűkkel írok mint amit itt látsz. És azóta folyóírással nem is tudok írni, a nyomtatott kisbetűket viszont "egyetemista módon villámgyorsan"( :D ) írom.

De ettől függetlenül jónak tartom az először a szép oktatását, és utána majd kifejlődik az egyediség.

2011. júl. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nyilván meg kell őket tanítani valahogy normálisan leírni a betűket, de miért kell horrort csinálni abból, ha vki csúnyábban ír?

nekem ötödikben kezdődött az ominózus saját írás kialakulása és nekem is nyomtatott betűkből, de én azóta kötöm is őket+ rengeteg hurkot használok :D

2011. júl. 30. 21:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is fölösleges, nekem is volt gondom a 'szépírással'. Aztán később én is rászoktam a nyomtatott kisbetűkre, (ezt egyik tanáromnál láttam, aztán kipróbáltam, bejött) írási sebesség hasonló, de sokkal jobban olvasható mások számára.
2011. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom, én azért nem éltem meg ezt horrorként, hogy próbáltak jó úton terelni :D


Bár én szépen írok, sokszor meg is jegyzik hogy ez a nyomtatott kisbetűk szépek olvashatóak.

2011. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én sem, nem törődtem vele különösebben(akkor is csak annyi szerepet tulajdonítottam az írásnak, hogy olvasható, nyelvtanilag helyes legyen), csak a tanítók.. :)
2011. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
van egy rokon kisfiú- harmadikos- és állandóan ezzel baszogatják csórit. Meg emlékszem a "csúnya írókra" h hogy próbálták őket jó útra téríteni.
2011. júl. 30. 22:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ne is mondd, sosem tudtak rászoktatni. a harmadikos füzeteimet nem is tudom elolvasni. Egyszerűen azok a botrányosan nagy sorok, 3 vonal, hogy tuti kilógjon valahol a betű... "ráadásul kislány létemre"


Érdekes módon, ahogy kiszabadultam a terror alól, lassan megtanultam írni is. Egyetemen mindenki az én jegyzeteimet kéri, mert simán el tudja olvasni bárki.

L20

2011. júl. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem muszály szépnel lennie, de olvasható legyen. Most 8.dban volt egy olyan o.társam aki olyan ocsmányul írt hogy az csak na, ki se lehetett olvasni, egyszer kiolvashatóan írt le egy szöveget a magyar tanár megdicsérte.

Ja meg az is fontos, hogy helyesen írd le a betűket. Vagyis a mo. tanárom harapott rá, ha valaki nyomtatott kis s-et ír stb.

2011. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg tényleg felesleges az egész mikor magyaron a tanár külalakot osztályoz. Nos én tudok szépen is írni (ha akarok) de az ritkán van, amúgy rondán írok, és emiatt mindig becsúszik pár kettes hármas, és rontja az átlagot :/
2011. aug. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A külalakba nm csak a betűk szépsége számít bele, hanem a szöveg tagoltság, áthúzások, javítás...ilyenek.
2011. aug. 1. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!