Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bce-kertészmérnök, vagy...

Bce-kertészmérnök, vagy Kodolányi pedagógia? SOS!

Figyelt kérdés

tudom h teljesen más a 2,de.. kertészmérnöki régi vágyam,de nem tudom,tudnék-e benne dolgozni/van-e rá kereslet,engem az ökológiai gazdálkodás érdekel/és h a matek mennyire nehéz?


pedagógia meg azért mert van 2 gyerekem,és látom h mennyi elkallódott gyerek van,szívesen foglakoznék velük,és a 2 gyerekemnek is jól jönne egy pedagógus mami :)



mindenképpen mennék utána Msc-re.


véleményeket,tapasztalatokat szeretnék,pro és kontra..


és SOS! mert pótfelvételi lenne


köszi!!!


2011. aug. 2. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha tervezel utána mesterképzést, ajánlom a pedagógia szakot. Tanácsolom, hogy második évfolyamtól válassz mellé egy nagyobb óraszámú szakot (pl. magyar, történelem, idegen nyelv) minorként. Nagyobb eséllyel fogsz tudni elhelyezkedni pl. magyar-pedagógia szakos tanárként.

Önmagában a pedagógia BA nem elég, mert alapszakos bölcsész végzettséget ad.


Nekem a szívem csücske a pedagógia. Javamra válik a tanári pályán, hogy azt végeztem. Sokkal szélesebb a módszertani eszköztáram, mint a nem pedagógia szakosoknak.

Még a régi képzésben végeztem főiskolán (nem a Kodolányin), és utána egyetemen a pedagógia szakot. A mi időnkben a főiskolai diploma nevelő(tanár) szakképesítést adott, így azzal is el lehetett (és lehet még ma is) helyezkedni. Nagyon szerettem, de muszáj elvégezni mellé még egy szakot (nekem idegen nyelv lett), mert önmagában kevés még az egyetemen szerzett pedagógiatanár végzettség is (megyénként 2-3 középiskolában tanítják, és kis óraszámban).

2011. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi!


pedagógia-ha az lesz- úgy lenne,h pedagógia alap,aztán játékpedagógus pedagógus szakvizsgával,és érdekelne még a waldorf pedagógia.. vagy fejlesztőpedagógus..

2011. aug. 2. 15:54
 3/9 A kérdező kommentje:

azért írnának kertészmérnökök is?


köszi!!!

2011. aug. 2. 15:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem a régi pedagógia szakon belül is fejlesztő pedagógia volt a szakirányom. (Így dolgoztam fejlesztő pedagógusként és nyelvtanárként.) Az új törvény miatt most szeptembertől a fejlesztő szakpedagógiát én is megcsinálom szakirányú továbbképzésben.

Ajánlom azt is neked! Szép pálya! :)

(az előző voltam)

2011. aug. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

pluszban a nyelvtanár tényleg jó ötlet.. angol középfokúm már megvan...


nehéz ez az ügy,mert ha csak magamra gondolok akkor kertészmérnöki,h a családra akkor a pedagógia,mert arra gondoltam,h most mennek már oviba,hamar eljön a suli is-addigra pont elvégzem a 3 évet-és tudnék nekik segíteni a tanulásban stb..

2011. aug. 2. 16:01
 6/9 A kérdező kommentje:
egyébként ha valakinek nem pedagógia a végzettsége,akkor is mehet utána tanárképzésre?
2011. aug. 2. 16:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen mehet, de vagy pedagógus (tanító, óvodapedagógus, gyógypedagógus, konduktor) végzettséggel vagy bármely szakos tanárként vagy pedagógia ill. pszichológia szakkal.

Az egyes szakirányú pedagógus továbbképzésekhez mindig megadják a jelentkezési feltételként elfogadott szakokat.

2011. aug. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, a továbbképzésre gondoltam. :)


Igen mehetsz, több szakkal is pl. magyar, történelem, anglisztika stb.

Létezik mérnök-tanár képzés is. (Valószínűleg a kertészmérnökivel is lehet tovább szakosodni mesterképzésben.)

2011. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Bár én nem kertészmérnöknek tanulok,hanem tájépítésznek, azért próbálok segíteni. Tájépítészekre elvileg jó a kereslet, ebből kifolyólag szerintem kertészekre is lehet,mivel egyre több EU-s pályázatot írnak ki parkosításokra és ahhoz ugye kertész is kell. Az ökológiai gazdálkodás nem tudom mit takar,szóval erről nem tudok nyilatkozni:) Ha a matek olyan,mint nálunk,akkor nem nehéz. Szerintem kertészeknek még kevesebb matek is kell,mint nekünk.
2011. aug. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!