Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia vagy földrajz tanárké...

Biológia vagy földrajz tanárként milyen nehéz elhelyezkedni Bp-n?

Figyelt kérdés
A fizetés és a heti óraszám is érdekelne. Mennyire stresszes középiskolában tanítani?
2011. aug. 2. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Az elhelyezkedés nehéz, és keveset lehet keresni.
2011. aug. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én meg pont azt hallottam, hogy most keresik a biosztanárokat. De hát ez sajna változó.
2011. aug. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem biosz tanárnak nem lehet olyan nehéz, sokan mennek nyugdíjba. Bár nem tudom biztosra, nem vagyok tanár.
2011. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kiegészítem: nagyon rossz a fizetés, 130 körül lehet, a heti óraszám 5-6-7 óra naponta, legalábbis a mi biosz tanárunk azt mondta neki így van.

Attól is függ milyen stresszes, hogy milyen helyen tanítasz.. az elitebb gimikben biztos nyugodtabb a légkör, a jó tanulók általában nem szoktak székeket dobálni óra közben, merthát rosszabb helyeken ilyen is előfordul. :D

2011. aug. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem messze nincs 130 körül a havi bére a tanároknak (bár talán a természettudományt tanító tanárok többet keresnek). Hogy pontosan mennyi, azt nem tudom, ez gondolom helyfüggő is, de nekünk pl. a magyartanát mindig panaszkodott, hogy milyen nehéz havi 80-ból megélni.

Hogy mennyire stresszes, az a tanár és a diákok hozzáállásától függ, hogy tanít, érdekes-e, ilyesmi. De például egy rosszabb szakközépben bioszt és föcit tanítani elég necces, míg egy jobb gimnáziumban viszont nagyon megbecsülnek egy tanárt.

A heti óraszám a munkavállalástól függ, szerintem mondjuk olyan napi 5-6 óra az korrekt, tehát kb 25-30 tanórát kell leadni, vagy még ennyit se.

2011. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Konkrét számokat nem tudok mondani, de azt tudom még gimiből (2éve végeztem), hogy a föci tanáromnak úgy, hogy offő volt az iskolámban még volt elég ideje, hogy tanítson egy másik suliban. Ez gondolom dupla fizetés vagy valami hasonló szóval reál tantárgyat tanítani annyira nem lehet rossz dolog.
2011. aug. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy másik suliban tanít nem jelenti, hogy dupla fizetése van.. mi sulinkba is vannak olyan tanárok, meg általánosban is voltak, hogy a mi osztályunkat tanítják de igazából más iskolából jönnek át. Ez nem dupla fizetést jelent, itt kevesebb órájuk van mint az 'eredeti' munkahelyükön, csak 1-2 osztályt tanítanak.


Természettudományos tanárnak meg ugyanolyan lenni mint egy angol tanárnak vagy egy irodalom tanárnak.. mindegyik ugyanannyit keres kb.

2011. aug. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ez a keserves fizetés nincs mindenhol így. Az én egyik tanárom összeházasodott egy másik suliban tanító tanárral és mit ne mondjak, nem élnek rosszul, annak ellenére, hogy nincs semmilyen anyagi hátterük és mindketten tanárok. Minden héten wellness hétvége, minden héten étterem és kirándulás más országokba.

Én is lennék tanár 'olyan rossz fizetéssel', mint ők.


Szóval a tanárok nem keresnek rosszul. Ezt csak hiszi mindenki. Ha olyan rosszul keresnének amúgy sem lenne belőlük ilyen sok, hogy már elhelyezkedni is alig van hol.:)

2016. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!