Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes egyáltalán földrajz...

Érdemes egyáltalán földrajz szakra menni? Mennyi esélyem van ezzel a végzettséggel elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tanárnak mész, azzal is számolj, hogy a földrajzot általában heti 2 órában tanulják, míg a magyart, a matekot, az idegen nyelveket 4-5 órában. Középiskolában pedig csak 2 évig oktatják (fakultáció vagy összejön, vagy nem), míg a többit 4 évig.
2010. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem az csak msc-vel ér valamit. mondjuk geográfus, térképész, vagy nem tudom miket lehet az alapdiploma után tanulni.
2010. szept. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem válaszolónak: ha nem szerzel mester fokozatot, akkor az égadta világon semmire sem mégy vele. Utána? Kicsit esélyesebb.

De, mielőtt a földrajzot választod: nem olyan gyalog-galopp, mint a középiskolai földrajzórák után gondolod. Nálunk, az ELTÉ-n nagyon sokan elvéreznek, mert bizony tanulni is kell. Elég sokat. És sokan például azért szívnak, mert matekból csak egy kettes érettségit bírtak összekaparni, aztán ezzel kell statisztikai módszereket tanulniuk.

2010. szept. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!