Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételinél UTÓLAG módosíthat...

Felvételinél UTÓLAG módosíthatom az iskolák közötti prioritási sorrendet?

Figyelt kérdés
Mondjuk felvettek a 2. helyre, amit bejelöltem, de közben rájöttem, hogy mégis a 3. helyen megjelölt egyetemre akarok menni, ahol szintén megütöttem a ponthatárt.
2011. aug. 3. 00:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. aug. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Basszus,azért elhiszem,hogy a középiskolába készülő kis nyolcadikasok ennyire meggondolatlanok,de hogy egy egyetemista?
2011. aug. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Utolsónak: hihetetlen, hogy még mindig meglepődsz. :D Nálunk volt aki eljött mesterképzésre felvételizni, úgy, hogy nem tudta, hogy van tételsor. :D
2011. aug. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

ezen mi a meggondolatlanság? neked még soha semmiről nem változott meg a véleményed? akár pár hónap leforgása alatt is (pár=fél év..).


arról nem beszélve, hogy valójában fingod sem lehet róla, hogy milyen egy suli, amíg nem jártál oda, mások véleményére hagyatkozhatsz főleg (ha pl nem értél rá elmenni egy nyílt napra, bár az nem jelent semmit).

2011. aug. 3. 00:52
 5/20 A kérdező kommentje:
és kettő, a GYIK-zseninek: egyáltalán nem biztos, hogy ezt akarom csinálni, csak kíváncsi vagyok rá, hogy lehetséges-e, ennyi.
2011. aug. 3. 00:54
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a baj, h meggondoltad magad, hanem h 18 éves létedre ennyit nem tudsz, h hogy működik a felsőoktatás
2011. aug. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az még hagyján mert ha még csak el se kezdte nem muszáj neki tudni mindenről, de ezt szerintem sokat mondogathatták a tanárok, hogy figyelj oda mire jelentkezel és azokat milyen sorrendben teszed be mert ahova felvesznek oda mész vagy sehova :P
2011. aug. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nyilván nem lehet megváltoztatni. Elviekben sem, gyakorlatban sem.
2011. aug. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

nem vagyok 18 éves (vágjátok, máskor is lehet ám menni egyetemre), úgyhogy bocs, de a tanárbácsi nem tegnap rágta a számba a tudnivalókat. de legalább így már értem honnan fúj a szél részetekről.


mindenesetre egy haverom, aki épp most megy mesterképzésre az ELTÉN, szintén nem volt biztos benne, hogy ezt meg lehet-e csinálni, neki úgy rémlett, hogy egyébként igen. de ő is biztos csak egy hülye kis p_cs, aki nem figyelt oda rendesen. ellenben veletek, akik nem csak a felsőoktatást látjátok át centiről centire, de azt is pontosan tudjátok, hogy a kérdezőnek mi volt a motivációja, milyenek az életkörülményei, satöbbi. jó nektek.


pedig amúgy egyszerű az egész: azért ide jöttem, mert sem időm, sem energiám nem volt éppen utánanézni ennek a szövevényes oldalakon, ellenben érdekelt a válasz. vagyis épp azért, amiért mások is ide jönnek.

2011. aug. 3. 08:04
 10/20 anonim ***** válasza:

Most nem cseszegetésből írom, de szerinted miért kell sorrendet felállítani?

Minden szakon van egy keretlétszám,a felvételi során azokat töltik fel, így határozzák meg a pontszámokat. Ha utólag mindenki oda mehetne, ahova akar, akkor borulna az egész rendszer, mivel lehet, hogy egy 50 férőhelyes szakot feltöltöttek a ponthatárhirdetés napján 52 emberrel, de a ponthatárhirdetés után még 20 ember kitalálja, hogy inkább odamegy, akkor 72 embert kéne oktatni, amire egyrészt lehet, hogy hely sincs, másrészt meg keret biztos nincs. A másik meg, ha felvesznek egy szakra 6 embert, de mondjuk csak 5 főtől indul a képzés, aztán kitalálja 3 ember, hogy átmegy másik szakra, akkor mi legyen a maradék hárommal? Először örülnek, hogy felvették őket, meg a szak is indul, utána jelentség be nekik, hogy bocsi, mégse indul, mert 3 ember meggondolta magát és mégse ide jön? Nem kaphat az egyik egyetem egyik szakja 50 támogatott helyet, a másik egyetem meg 10-et.

2011. aug. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!