Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy néz ki egy osztályozó-viz...

Hogy néz ki egy osztályozó-vizsga?

Figyelt kérdés
Osztályozóm lesz matekból, magyarból, magyartanár mondta, hogy nyelvtan, és irodalomtételek lesznek, matektanár nem mond semmit, csak szivat, hogy zajlik le? szóbeli írásbeli? kapok egy tesztlapot? tanárfüggő? ki lehet váltani valamivel?
2009. ápr. 8. 23:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is lesz ilyen, de mi kisérettséginek hívjuk. Matek, magyar, történelem. Nálunk töriből szóbeli, a többi írásbeli. Ma írtuk le a matek tételeket, mindjárt megkeresem és leírom neked:) Pill:)
2009. ápr. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Matek:


1, Hatványozás

2, Nevezetes azonosságok

3, Algebrai törtek

4, Gyökvonás

5, első/másodfokú egyenletek, egyenletrendszer, egyenlőtlenség, szöveges feladat

6, Függvények: első/másodfokú, abszolút, négyzetgyök

7, Kombinatorika: variáció, permutáció, kombináció

8, Egyszerű gráf

9, Statisztika: módusz, medián, szórás, oszlopdiagramm

10, Geometria: Pitagorasz tétel


Irodalom tételek is kellenek?:) 10. osztályos vagy ugye?:)

2009. ápr. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3 jegyet ér, ha eddig jó jegyeid voltak, akkor nem fog gond lenni akkor sem, ha egyesre írod:) Mindjárt megnézem az irodalom és a nyelvtan jegyek hogy lesznek:)
2009. ápr. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyar:


1. rész = szövegértés (nálunk ez 40 pont)

2. rész = szövegalkotás (min. 3 oldal)

- 3 címből egyet kell választani

- tartalom

- szövegszerkezete (20 pont)

- nyelvi minőség (20 pont)


irodalomjegy: = a tartalom jegy

nyelvtanjegy = szövegértés (40 pont)

szövegszerk. (20 pont)

nyelvi min. (20 pont)

helyesírási max. -15 pont

2009. ápr. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ponthatár (magyar):


64-80: 5

48-63: 4

37-47: 3

16-31: 2

-15: 1


Lehet nálatok nem így lesz...

2009. ápr. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

hát ne, tudom, de nálunk akkor van osztályozó vizsga, ha az óráknak több mint 30%-án nem jelensz meg. pl én tesiből rendszeresen osztályozó vizsgázok, de nagyon sokan töriből, mert abból csak heti egy van, és mindig úgy jön ki a lógás. ha esetleg nem voltál még pótvizsgán (pedig ugyanolyan) akkor olyan mint egy sima matekdolgozat (legalább is matekból nálunk így van) az egész éves anyagból összedobnak egy feladatsort. 5kérdés és van rá egy órád.

nem tudom hogy erre gondoltál-e

2009. ápr. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
Én németből és angolból tettem osztályozót a 12. év előtt, mert ősszel előrehozottat tettem németből, angolra meg nem volt kedvem bejárni. Azt hiszem júniusban kellett jelentkeznem. Mindkettőből volt egy írásbeli meg egy szóbeli a 12. év anyagából.
2009. ápr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen, 12.es vagyok, összefügg a 30%-os hiányzásokkal. Köszönök mindent, matekból ezek szerint egy komplett kisérettségi feladatsort fogok kapni? Nem csak azt amit idén tanultunk? Térgeo, Vektorok, Statisztika?
2009. ápr. 9. 15:19
 9/12 anonim válasza:
100%
nálunk is a hiányzások miatt van. és olyan mint a pótvizsga, csak nem augusztusban van, hanem a suli végén.
2009. ápr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
de akkor próbáljam meg ne egyesre írni, vagy ha sikerül, tulajdonképpen megbuktam? (érettségi előtt vagyok)
2009. ápr. 9. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!