Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 8 osztályos gimnáziumba járok...

8 osztályos gimnáziumba járok informatika tagozatra. Áthívtak engem a matek tagozatra. Mit tegyek menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Informatika tagozaton kijártam már 4 évet és most év végén hívtak át a matek tagozatra. szeretem az infót de a matekhoz meg van érzékem ( legtöbbször (ha olyan kedvem van c: ) ránézek a feladványra és már tudom is a megoldást még a többiek számolgatnak. fele annyi idő kell hozzá hogy kiszámoljak valamit és megértsem a dolgokat), a logikám hozzá és még értem is. Viszont nem túl nagy kedvem van emelt óraszámban matekozni és teljesen jól érzem magam informatika tagozaton és azzal sincs semmi bajom mert az is megy. szerintetek mit tegyek inkább menjek át matekra vagy (mivel ott jól érzem magam) maradjak infón?
2011. aug. 6. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.:)

Ha téged az Informatika érdekel és szeretd is és ahhoz is van tehetséged, akkor maradj ott. 1 életed van, törekedj arra, hogy azt csináld amit szeretnél, ha az infó érdekel, hát akkor maradj ott. Az infóban a mateknak is hazsnát tudod venni.:) Csak azért ne menj át a matekra, mert ahhoz talán több tehetséged van, főleg ha az infón jobban érzed magad!

2011. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha megoldod fél óra alatt menj át matekra:

[link]

2011. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha majd - megmarad ez az informatika -szeretet- később erre a pályára mész- akkor a legerősebb, legjobb képzés: a Budapest Műszaki G Egyetem -en az Informatika Kar.

Nagyon erős matek felvételi után nagyon erős felsőfokú matematika van.

Tehát alapozásnak az inform.hoz a MATEMATIKA tagozat jobb!!!

A rengeteg inf. végzős közül kevésbé erős informatikus és a középfokú inf.- inkább számítógépes rabszolgának kell.

2011. aug. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én emelt matekos voltam 4 évig, hálát adok érte az égnek, hogy tanultunk függvényanalízist, amit jövőre egyetemen fogunk, így nem leszek analfabéta hozzá. Sztem gondold át, hogy inkább olyan dolgot tanulsz most, amire később több időd lesz, vagy olyat, amit később nem nagyon érthetsz meg. Az a heti 5-6 (nálunk ennyi volt) matek nem vészes, az informatikához egyébként is ez az ún. szükséges "rossz".
2011. aug. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!