Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mérnök infó vs. ELTE...

BME mérnök infó vs. ELTE programtervező informatikus. Melyik ér többet?

Figyelt kérdés
Sokan e kettő szak között gondolkoznak, és elég hasonlóak. A kérdésem hogy melyik adna versenyképesebb diplomát, melyikkel lehetne könnyebben munkát találni, illetve mi a különbség a két képzés között? Plusz még hogy miért van az hogy a BME-re sokkal magasabb a ponthatár a bekerüléshez, miközben kb ugyanakkora a túljelentkezés? A válaszokat köszi előre is.
2011. aug. 10. 00:31
 1/5 anonim válasza:
Bme-mérnök info a jobb a saját megítélésem szerint. Olyan közegben vagyok, ahol mind BME-s, mind Elte-s infosok vannak. Valahogy a BME-sek jobbak, szerintem a munkaerőpiacon is jobban alkalmazzák őket. A többi részletről sajnos nem tudok sokat, így csak kívülállóként írtam véleményt. ELTE-s vagyok, tehát nincs elfogultság (nem informatikus). Remélem tudtam segíteni. :)
2011. aug. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A BME-t többre értékelik a munkaerő piacon tapasztalatom szerint. (Mondjuk én ELTE proginfes vagyok :D)

Viszont a legtöbb helyen a tudást nézik inkább, legalábbis az első befürdések után.

Magyarország egyik legnagyobb számítástechnikai cégénél dolgozok. Volt, hogy simán a BME diploma miatt felvettek valakit, és 2 hét próba idő után derült ki, hogy nem tud megírni egy hello world-öt sem semmiben 20 perc google nélkül. Áttették rendszergazdának. De végül távozott a cégtől ezután kb 1,5 héttel, mert kiderült, hogy a szerverekhez sem értett semmit, nem is látott még. (Persze ez nem BME fika, nagyon sok BME-s, nagyon értékes munkatársam is van)


Amit ezzel mondani szerettem volna, hogy a tudásra koncentrálj, mert a diploma mellett az éri a pénzt, nem a 3-4 betű a papíron.

2011. aug. 10. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
BME
2011. aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még annyit szeretnék tudni, hogy mennyivel ér többet ezeknél a szakoknál az MSc, mint a BSc? Mert én valószínűleg másfelé szeretnék menni MSc-re (fizikus vagy esetleg biológus), mert hogy az informatikával leginkább be szeretném biztosítani hogy legyen valami jó munkám, de azért reménykedek hogy valami természettudományos kutatást tudnék csinálni, csak ahhoz meg a BSc-vel semmit nem érnék, ha nem sikerülne az MSc, plusz az kevésbé biztos dolog... Szóval gondolatok?
2011. aug. 10. 15:48
 5/5 anonim válasza:
Infóval lehet menni Fizikus MSC re?
2012. szept. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!