Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz bekerülni a...

Mennyire nehéz bekerülni a BGF turisztika-vendéglátás szakára?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 11. 19:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
És ezeket a tantárgyakat is angolul tanítják?:)
2009. ápr. 13. 13:55
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha az angol nyelvűre jelentkezel, akkor mindent angolul tartanak. De időben kérdezz utána.

Erre a változatra azok jelentkeznek, akik kéttannyelvű gimit végeztek vagy nagyon tudnak angolul, angolul akarnak hallgatni.. illetve azok, akik nem magyarok és mégis Mo-n tanulnak.

Ha magyar nyelvűre mész, és nagyon jó átlagod lesz jelentkezhetsz külföldi szemesztrre egy ösztöndíjprogram keretein belül (Erasmus). Az iskola megad több intézményt, ahova lehet menni ad adott szakról. Ha akarsz és lehetőséget kapsz, mehetsz külföldre, és gondolom ott csak angolul megy minden. Erről nem sokat tudok, mert én nem jelentkeztem ilyenre. Minden megoldható, látod :)

Biztos izgalmas más országban élni és tanulni egy darabig, majd ha ott tartasz el fogod dönteni van-e kedved hozzá és persze a szüleid támogatnak-e anyagilag is... de ez még odébb van, egyelőre érettségizz le és fegyenek fel a BGF-re! :)

Különben a Kodolányi is nagyon jó! ;)

2009. ápr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor gondolom odajársz nem?:)
2009. ápr. 13. 16:56
 14/18 A kérdező kommentje:
Amúgy azért néztem az angol mert oda valamivel alacsonyabb a ponthatár, végül is a nyelv elég jól megy, a magyar nyelvűbe meg nem hinném hogy bejutok.:)
2009. ápr. 13. 16:57
 15/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha angol nyelvű oktatásra mész, akkor még államilag finanszírozotton is fizetni kell érte. Asszem 150ezer forint körül félévente. Nézz utána, nehogy aztán küldjék a csekket, te meg nézz h mivan...:)
2009. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Áh, ezt angolosat már elfelejtettem viszont akkor nagyon neki kell állnom, 427 a ponthatár a magyar nyelvű részére:D
2009. ápr. 13. 22:11
 17/18 bumbi02 ***** válasza:
szinte ugyanabban a helyzetben vagyok mint te, annyi különbséggel hogyén most vagyok 11.es ( a kérdés időpontjából nézve te már végzős vagy ha jól néztem ) de én is ugyanarra a szakra akarok jelentkezni majd jövöre... és hát igen most nézem én is h ez a 427 ezt elég húzós lesz összeszedni...
2010. jan. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
feltétlenül kell a töri felsőfokú? v elég a sima töri érettségi? én most angol,spanyol fakultációra járok.
2010. szept. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!