Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BGF diploma vagy a BME...

A BGF diploma vagy a BME diploma a jobb?

Figyelt kérdés
Itt értem ezalatt, hogy melyikkel lehet könnyebben elhelyezkedni. S a BME-nek nem a műszaki, hanem a gazdálkodástudományi karára gondolok.
2011. aug. 17. 21:10
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Nem, én a pénzügy és számvitelre mondtam, hogy azt hallottam, hogy oda erős matek kell. De köszönöm a válaszod.
2011. aug. 17. 22:19
 22/24 anonim ***** válasza:

Az alapozó tantárgyak az olyan szakoknál, amik közgazdász képzést adnak, nem csak hogy hasonlítanak, hanem sokszor ugyanazok. A különbség az, hogy kermarkon kapnál egy marketingest tudást, gazdmen inkább a menedzsment részéről szól, a nemzetközi gazd. meg nem véletlen a kkk-n van, tehát elsősorban külföldöt célozza meg.

Tény, hogy mindegyik közgazdász végzettséget ad, ezért nem tesznek tulajdonképpen különbséget a munkáltatók, de a végzettséged nem mindegy, mert van ahol megkapod a szükséges szaktudást, van ahol meg nem, és majd a munkahelyeden kell kapkodnod.

Szerintem mielőtt döntesz, ismerkedj meg a szakokkal kicsit jobban, és azon kívül, hogy melyik diploma nyom többet a latban, azzal is törődj, hogy elsősorban mi érdekel, mert lehet adott az átjárhatóság, de majd a munkahelyeden egy másik végzettség szakértelme fog hiányozni.

2011. aug. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

"gazdálkodás és menedzsment című agyoncsépelt, méltatlanul népszerű szak"


Mondod te ezt, a turizmusoddal? LOL.

2011. aug. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Sose mondtam, hogy a turizmus nem az.
2011. aug. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!