Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jövőre 20 ponttal nő a...

Ha jövőre 20 ponttal nő a maximálisan megszerezhető pont, akkor a ponthatárok is minimum ennyi ponttal nőni fognak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem biztos hogy pont 20-al, lehet kevesebbel vagy többel, de szerintem nőni fognak.

Nekem például idén 2 nyelvvizsgával és egy emelttel megvolt a 80 pluszpontom. Ha jövőre felvételiznék, most 90 plusszom lenne, tehát 10 ponttal több... és szerintem vannak ezzel így még páran.

2011. aug. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem minimum 20 ponttal növekedni fognak a ponzhatárok .
2011. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát nem akarok vészmadár lenni ,de jövőre több mint 10 ezerrel csökken az államilag támogatott helyek száma és az emelt szintű érettségi is 50 pontot fog érni 40 helyett erre még rájön ,hogy több lesz az összesen vihető plusz pont is. Én személy szerint eddig soha nem látott ponthatár növekedésre számítok, aminek nem örülök mert a húgom is jövőre felvételizik.
2011. aug. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A ponthatár úgy változik, ahogyan az adott helyre a jelentkezők száma illetve a helyek száma. Nem hiszem, hogy az elérhető max pont növekedése törvényszerűen hozza magával a ponthatárok növekedését. Azonban valószínűleg így lesz, bár a másik oldalról nézve te is több pontot szerezhetsz, akárcsak mindenki más.
2011. aug. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
01:14 arról nem is beszélve, hogy amit eddig kevesebb pontért teljesítettél most több pontot ér (lásd: emelt érettségi), tehát még csak különösebb pluszt sem kell hozzáadnod.
2011. aug. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A minimum ponthatár jövőre 240 lesz az alapképzésekre. Kemény dió lesz.
2011. aug. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az teljesen mindegy, hogy 80 vagy 100 a meegszerezhető pluszpont, ugyanott tartunk mint akkor amikor csak 80 volt. szóval ilyen értelemben mindegy, hogy ezzel növekednek a pontok, viszont az igaz, hogy milyen kevesebb hely van, csak a jobbakat veszik fel, így ez által növekednek a pontok. na ez már parás.
2011. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!