Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan módosulnak a ponthatárok?

Hogyan módosulnak a ponthatárok?

Figyelt kérdés

Ugye idétől nem 480 lesz a max. pontszám, hanem 500, ez eddig oké.

Tegyük fel, hogy egy egyetem X szakán a 2011/12-es évre a bekerülési ponthatár 415 pont volt a 480 pontból.


Ha egyenes arányossággal számolok, akkor

415/480 * 500 = 432 pontot ad ki. De ez egy picit soknak tűnik... főleg azért mert a bónuszpontok emelkednek ugye most már nehezebb lesz elérni a több bónuszpontot.

(Én pl. régi rendszerben 80/80 bónuszpontot kaptam volna, de valszeg csak 90/100 lesz...) De gondolom ezzel A TÖBBIEK is így vannak, hogy ők is nehezebben fogják elérni a max. bónuszpontot.


Szal szerintetek mire számítsak? Ha a példámat nézzük (most csak hasraütöttem és mondtam egy számot példának) biztos hogy nem kell 432 pontra számítanom igaz?


2011. okt. 9. 14:06
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!