Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a BME-s mérnökinformatikus képzésről?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 16:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
csak a bme-ről van.. jó nehéz :)
2009. ápr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Te mire jársz?
2009. ápr. 16. 17:23
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Kemény, főleg a matek.

Mehetsz gagyibbra is, például Gábor Dénes, de

azzal nem könnyű nem könnyű elhelyezkedni.

Ha olyan képzést szeretnél, aminek neve is van,

akkor viszont ide gyere.

2009. ápr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
én bme-ksk, avagy közlekedésmérnöki kar. nincs sok köze a mérnökinfós dolgokhoz :)
2009. ápr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Én is csak úgy általánosságban tudok nyilatkozni a BME-ről: nagyon nehéz. És egy BME-s szakról sem hallottam, hogy lazítós lenne. De ha használható diplomát akarsz, itt a helyed! Kitartást!


egy építészhallgató

2009. ápr. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

És az igaz, hogy a bme-n mindenki alkoholista?:D

2009. ápr. 17. 05:57
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Én tavaly kezdtem mérnök infó szakon. A matek része elég sok fakkjú pillanatot tud okozni, sokat lehet vele csúszni ha nem megy megfelelően, másik buktató a fizika része, később az elektronika. Bár azt hinnéd hogy informatikus szakra mész, ez a része mégis csak a későbbi félévekben válik hangsúlyossá, az elején az általános mérnökképzés és a villamosmérnök szak egy részének tudnivalóit kapod az arcodba. Igazából rohadt nehéz összességében de a BME-ről van szó, itt ezt mindenki elmondhatja. Nagyfokú mazochizmust kíván, az alvást felejtsd el, bulizás is mértékkel mert itt nemcsak megvágnak, hanem kivágnak ha nem megy egyáltalán.


Ivászat meg jellemző, de nem szükséges feltétele az egyetemi életnek, én pl megvagyok nélküle is.

2009. ápr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez nagyon hasznos volt! Jövőre leszek végzős és szerintem ezt írom be első helyre. Majd eldől mi lesz. A matekhoz az eszem szerintem megvan. Fizikából viszont probléma lehet az, hogy elég gyenge a tanár nekünk itt gimiben és a sima mozaikos tankönyvet sem adja le rendesen?
2009. ápr. 17. 21:36
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Az elég nagy probléma lehet, úgyhogy tanulj önszörgalomból is egy kicsit fizikát. Én megvagyok pia nélkül is.
2009. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Komment a 18:26-osnak: Gábor Dénes egy ember volt, így a "gagyibbra, Gábor Dénesre" értelmetlen. Ha a Gábor Dénes Főiskolára gondolsz, akkor csak abban az esetben nyilatkozz róla, ha van róla ismereted. Ezt nem tanították neked a BME-n? Ennyire buta maradtál a nagynevű BME képzés után, hogy más iskolákat ócsárolsz név nélkül??


Én a Gábor Dénes Főiskola budapesti központjába jártam, és nem volt könnyű elvégezni. Mivel sok az akadémikus előadó és a BMF vendégelőadó, így nem volt sok saját tanár, inkább egyetemi oktatók tartották az órákat. Ez egyébként jellemző a főiskola más konzultációs központjaiban is. A diplomázási arány itt is alacsony, mert a beiratkozók többsége azt hiszi, hogy könnyű lesz elvégezni.


Kár, hogy a BME-ről konkrétumot senki nem árult el, csak annyit hogy nehéz.


Én már elvégeztem az egyetemet is, és fura módon az összes Gábor Dénes Főiskolás csoporttársam is lediplomázott az egyetemen, míg más főiksolákról jötteknek nem sikerült. Ennek az az oka, hogy rendszerezett tudást kap, aki a GDF-re megy, és ráadáaul nem egy tanár van, aki meg is mondja, hogy a kedvünkért nem írt külön tankönyvet, hanem tanuljuk meg az egyetemi anyagot a tankönyvéből.

Egyébként hozzáteszem, hogy a GDF akadémiai oktatói által írt saját főiskolára szánt felsőoktatási tankönyveit a magyar egyetemek 70%-a használja az oktatáshoz, és abból is van a vizsga náluk.

2009. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!