Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz-e, hogy Óbudai Egyetem...

Igaz-e, hogy Óbudai Egyetem (volt BMF) villamosmérnök és mérnökinformatikus képzésén nem válaszható minden szakirány évente?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt hallottam, hogy Óbudai Egyetem (volt BMF) villamosmérnök és mérnökinformatikus képzésén nem válaszható minden szakirány évente.

Példa:

KVK-villamosmérnökin válaszható szakirányok:

Automatizálási,

Mikroelektronika és technológia,

Híradástechnika,

Információ-technológiai rendszerek,

Műszer-automatika,

Villamos-energetika

Ezekből max. 2 indul csak évente, tehát ha én híradástechnikára akarok menni, viszont nem lehet, így jártam, választani muszáj, így olyat kell választanom, ami nem érdekel... ez igaz? Ez tényleg így van?

Köszi válaszokat!


2011. okt. 4. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Ez hülyeség, ilyen nincs, Kandón ahová jelentkezel első helyen oda "fel is vesznek". Egyedül hírteken volt az pár éve, hogy oda olyan sokan jelentkeztek, hogy a tanulmányi eredményt is nézték és 10-20-30 ember már nem tudott bekerülni.


F@sza az infromátorod, dícsérd meg a nevemben :)

2011. okt. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul foglamaztam, szóval pár éve amikor szakirányválasztás volt akkor hírteken volt túljelentkezés pár embert más szakirányra vettek fel, szerintem ez évek óta így van (hogy a hiradástechnika szakirányra túljelentkezés van így kénytelenek pár embert átsorolni máshova)
2011. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ, megnyugtattál! :)

Olyan is létezik, hogy akit több szakirány érdekel, többet vesz fel? pl. hírtech és it rendszerek is (persze ha nincs ütközés, stb.)

Vagy csak egyet lehet, mert írtad is, hogy rangsorolás van (tehát automatikusan csak az első hely lép érvénybe)

2011. okt. 4. 22:40
 4/12 A kérdező kommentje:
Híradástechnika ennyire népszerű szakiránynak számít a villamosmérnökök között? Vagy a többire nem nagyon van fizetőképes kereslet?
2011. okt. 4. 22:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet 2-őt is, de ekkor már fizetni kelessz, mert túlléped azt a kreditmennyiséget amit még ingyen felvehetsz. De hidd el elég lesz 1 szakirány is :D
2011. okt. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Legnagyraértékeltebb az energetikás diploma főként Dr. Novothny Ferenc munkája miatt. (szakirányválasztásnál az automatika intézetes tanárok is azt mondták, hogy az energetikusi diploma ér a legtöbbet).


Nem keresnek sok híradástechnikai mérnököt csak pl sokan a Puskásból jönnek meg hasonló helyekről és meg akarnak tanulni erősítőt építeni meg hangtechnikusok akarnak lenni... Az energetika mellett a műszer automatika meg az automatika is jó.

2011. okt. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kreditmennyiség túllépésnél fizetni kell, akkor is ha szabadon választható tárgyakat vehetsz fel? (sok helyen vannak ilyen-olyan tárgyak, amik ha érdekelnek felveheted)


Az energetika szakirány hasonló, mint amit energetikai mérnöki bsc más intézményekben?


Úgy látom, te is OE-KVK-n vagy, mert jól informált vagy :D

Mi a véleményed az intézmény megbecsültségéről, diploma értékéről? Illetve igaz, hogy a BME inkább elméletiesebb, míg az OE inkább gyakorlatiasabb? Villamosmérnöki bsc elvégezhető, vagy nagyon nagy a lemorzsolódás aránya?


Köszi a sok értékes választ!

2011. okt. 4. 23:04
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, lehet felvenni bizonyos kreditmennyiséget ingyen (21 kredit) de egy másik szakirány az már több mint 21 kredit lenne nem is kevéssel. De nemcsak ez a gond, hanem 1 szakirány önmagában is elég nehéz.


Az energetikai mérnökök azok jobban értenek a gépészeti részhez meg mondjuk az erőművekben lezajlódó hőtani folyamatokról.


Pl Egy energetikus villamosmérnök meg inkább nagyfesz hálózatokat tervez tartóoszlopokkal együtt, vagy ELMŰnél EOn nál stb van és karbantartási vagy tervezési munkát végez. Az intézmény megbecsülése f@sza, a diploma értéke is.


A BME elméletibb a Kandó gyakorlatiasabb. Én személy szerint a BME-t feleslegesen nehéznek találom.


Az állásinterjún tök mindegy hol végzett az ember (ha behívják) azt veszik fel aki jobban ért ahhoz a témakörhöz ahova mérnököt keresnek.


Fontos, hogy már az egyetemi évek alatt menj el dolgozni akár ingyen is pl nyáron céghez , hogy gyakorlatot szerezz. Meg a szakdolgozatodat is cégnél csináld, mert jó eséllyel oda fel is fognak venni.


Az első félév után az emberek fele maradt csak meg, a többi vagy passzív félévre ment (mert olyan kevés tárgyat tudott volna felvenni, hogy nem érte volna meg) vagy kiiratkozott. Minden 3. ember kap csak diplomát azok közül akit felvesznek.


Beiratkozásnál ezt mondták a nagyelőadóba: Nézze meg mindenki a szomszédját ( ahogy ültünk a padban), mert a következő félévben az egyik szomszédja mindenkinek hiányozni fog.... Alapvetően ha nem is 3.5 év alatt , de elvégezhető, fontos, hogy már első félévbe ne linkeskedd el a dolgokat és próbálj oylan társaságba keveredni aki szorgalmas, hogy együtt tanuljatok, segítsétek egymást stb.

2011. okt. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

IT rendszerek és hírtech. nem fedi át egymást valamelyest?

Távközlő rendszerek, telekommunikációs hálózatok, stb.


BME-t én is feleslegesen nehéznek találom, tudom előre, hogy nem fogom tudni elvégezni, ezért szeretnék menni 1 fokkal "könnyebb" helyre, aminek azért értéke is van!


Szakdolgozatodat is cégnél csináld részt nem nagyon értem. Tehát egy céges projektbe szálljak be és arról készítsek szakdolgozatot? Vagy kérjem céges szakemberek segítségét is, mint külsős konzulenst?


Mi számít nálatok szórótárgyaknak, amin jelentősen csúsznak vagy kibuknak?


Miért van az, hogy csak BME-n van villamosmérnök msc az egész országban? (vagy elég a bsc és már van munkád?)

2011. okt. 4. 23:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Az IT-rendszerek az Székesfehérváron van és nem is a Budapesti tanárok tanítanak ott, szóval az eleve gyengébb, és ha bemséz állásinterjúra midnegy hogy Kandós diplomád van ha nem tudod a dolgokat nem vesznek fel....


Győrben is van MSC, Miskolcon meg akkreditálás alatt van valószínüleg jövőre már indulni is fog.Akik Kandón végeztek automatizálás szakon azok valamiért elkerülték a BME-t és Győrbe mentek. :D Mondjuk a Kandó is elég nehéz volt gondolom nem akartak még 2-34- évet szopni. A Győri Msc szerintem könnyebb mint a Kandó alapképzés.



Szórótárgy 1. félévben: villamosságtan. Ennek sikerülnie kell mert 2. félévben a tárgyak fele erre épül és ha nincs meg akkor alig tudsz felvenni tárgyat 2. félévben. Azthiszem a 2. féléves tárgyak előfeltétele a villamosságtan 1 aláírás (tehát, hogy a félévközi zh-k (dolgozatok) összpontszáma elérje a 40%-ot), a matek is nehéz de ez tanárfüggő, ha Barótit kapod akkor nála nem probléma levizsgázni, de van 1-2 tanár akinél elég nehéz. Az előadás az a nagyelőadóba van kb 2-300 ember befér, a gyakorlatok meg 30-40-es csoportokban. Gyakorlaton számoltok inkább szóval érdemes olyan tanárhoz felvenni a gyakot (vagy átmenni) aki érti is a dolgát, mert van 1-2 egyén aki nem igazán tanít, de a tárgyfelelős (aki az előadást tartja) ugyanúgy visszaköveteli az anyagot.Ez amit az előbb írtam midnen tárgyra vonatkozik.Vannak még más tárgyak 1.be amik elég nehez meg szóró tárgyak is de nem biztos hogy ha nincs meg akkor már csúszol 1 évet, mert lehet hogy később is emg tudod csinálni. A mateknak meg a villamosságtannak viszont meg kell lennie.


Szakdolgozatot kétféleképpen lehet csinálni. Vagy egy egyetemi oktatónál vagy egy cégnél. Az elsőnél a konzulensed az oktató lesz a másodiknál a cég mérnöke. Azért hasznos ha cégnél csinálod, mert belelátsz a cég profiljába, és ha mérnök kellessz nekik, ha meg lesznek elégedve a munkáddal akkor felvesznek. Persze a kandós oktatóknál is lehet jó témát választani. Úgyhogy ezt majd eldöntöd hogy csinálod. A szakdolgozat témát cégnél közösen beszélitek meg tehát nem szállsz be projektbe.


De a nyári munkát mindenképp javaslom ha ráérsz mert nagyon sokat lehet tanulni. Persze csak ha olyan cégnél vagy ami kapcsolódik a szakmához. Tehát nem batanított munkára gondolok egy. :)


BSc diplomával is el lehet helyezkedni, ha diplomád van akkor az már mindegy hogy BSc vagy MSC inkább a tudást nézik (én legalábbis azt nézném).


Egyébként még a Miskolci is jó, csak hát a Kandónak mr ki vannak építve a kapcsolatai a Bp-i cégekkel.

2011. okt. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!