Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diákigazolvány igénylés?

Diákigazolvány igénylés?

Figyelt kérdés
Felsőoktatásba jelentkeztem, leadtam az előigénylést a honlapon, képet, aláírást töltöttem fel, kiküldték a csekket, befizettem, és feldolgozás alatt van. Az a kérdésem, hogy amíg meg nem kapom, kb október 31-ig, addig még érvényes az a diákigazolványom, amit még általános első osztály óta van, és még érvényes matrica sincs rajta évek óta? Gondolom nem, de mit tehetnék? Illetve, ha elkapnak a kalauzok/ellenőrök, miközben érvénytelen diákkal tömegközlekedem, mit tehetnek velem? Vagy egyáltalán lebukhatok?
2011. aug. 23. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kaptál középiskolában új diákot? :O

Az ellenőrök meg szokták nézni a diákigazolványokat.

2011. aug. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ugyanabban az iskolába jártam ki az általánost, és a középiskolát is, így nem kaptam újat, amikor 9-edikes lettem. :) Azt értem én, hogy megnézik... ^^ De MIT néznek rajta? A matricát, vagy mittudomén az azonosítót ellenőrzik, vagy a vonalkódot olvassák le egy készülékkel pl? Amikor legutóbb ellenőrrel találkoztam, emlékeim szerint csak rápillantott, de ennek már vagy 5-6 éve. ;) Azóta változtak a dolgok?
2011. aug. 23. 15:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, értem. Hát, most is csak rápillant, az nem baj, hogy nincs matrica, nem hinném, hogy baj lenne, a születési dátumot szokták megnézni.
2011. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Annak a tanév okt 31-ig matrica nélkül érvényes a diák, amikor a 18-at betöltöd.

Okt 31 után az már nem lesz érvényes, és ha lebuksz vele megbűntetnek.

2011. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hú köszi, akkor bajban vagyok! :(
2011. aug. 23. 16:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Elvileg ha már tavaly szeptemberig (2010) betöltötted a 18-at, akkor kapnod kellett matricát rá, szóval akkor is érvényes, de ha 2010 szeptemberig nem töltötted be, akkor nincs gond, okt. 31-ig meg fogod kapni az újat.


Viszont akkor tényleg gáz van, ha betöltötted a 18-at 2010. szeptemberig, de nincs rajta matrica.

2011. aug. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy megkezdődik az egyetem, igényelj ideiglenes diákot, amíg az új meg nem jön. De lehet, hogy már meg is jött, az egyetemen tudsz érdeklődni és átvenni.
2011. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!